Червоний промінь

Держсекретар США неочікувано прибув до Києва

Державний секретар США Ентоні Блінкен сьогодні, 8 вересня, прибув з неоголошеним візитом до Києва. Поінформовані джерела в дипломатичних колах повідомили українським ЗМІ, що цей візит покликаний продемонструвати підтримку України з боку США. Візит Блінкена передбачає зустрічі з українськими чиновниками. Американський чиновник вже переговорив з Президентом України Володимиром Зеленським.

Під час зустрічі з українським лідером Блінкен оголосив про додаткову збройну підтримку Україні від США у розмірі 675 млн дол. Вона включатиме ракети, артилерію та інше устаткування. Відповідний документ вже підписав президент країни Джо Байден.

Також Сполучені Штати виділяють масштабне довгострокове військове фінансування для України і ще 18 держав, які, на думку США, в майбутньому можуть зіткнутися з російською агресією. Розмір допомоги складатиме $2,2 млрд. Це додаткова допомога, окрім пакета важкого озброєння, боєприпасів та бронетехніки вартістю 675 млн доларів лише для України, про який міністр оборони США Ллойд Остін оголосив раніше в Рамштайні. До того ж, 20 серпня Ентоні Блінкен заявив, що розпорядився надати Україні допомогу на суму 815 млн дол.

Очільник Української держави в свою чергу відзначив, що візит держсекретаря США та його команди є важливим сигналом та гарантією того, що Україна зможе повернути свої тимчасово окуповані території. “Це підтвердження тієї лідерської підтримки, яка є на сьогодні серед держав світу, підтримки у війні за нашу свободу, за демократію, за наш народ, за людей, за нашу землю, у війні з агресором РФ. Ми вдячні за цей сигнал, за велику підтримку, яку ви надаєте щодня”, – сказав Зеленський.

Станом на сьогодні сукупна допомога США Україні після вторгнення РФ 24 лютого становить 13,5 млрд дол.