Червоний промінь

Amnesty International звинуватила Україну в порушенні звичаїв війни. В ОП відреагували

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, з якої випливає, що українські війська порушують закони війни, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах, лікарнях і житлових районах. Доповідь була опублікована у четвер, 4 серпня, передає ТСН. Така тактика військових порушує міжнародне гуманітарне право, впевнені в організації.

Представники Amnesty International перебували на підконтрольній Україні території впродовж декількох місяців з початку повномасштабного вторгнення РФ. Вони оглядали місця російських обстрілів. За їхніми словами, було зафіксовано факти розміщення особового складу ЗСУ в школах, лікарнях та житлових районах. Ця тактика перетворює цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок ударів з боку російських військ по населених пунктах гинуть мирні жителі та руйнується цивільна інфраструктура, пояснили в організації.

“Перебування в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права. Український уряд має негайно забезпечити розміщення своїх сил якнайдалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові”, – заявила генсек Amnesty International Агнес Калламар. Вона зазначила, що “при цьому існували альтернативні варіанти, де б могли розміщуватися українські сили, але їх ігнорували, а цивільних, які перебували під загрозою, не евакуювали і ні про що не попереджували”.

На таку заяву відреагував радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. В соцмережі Twitter він написав, що Amnеsty International бере участь у російській інформаційній кампанії проти України. “Єдине, що становить загрозу життю українців, – це армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну влаштовувати геноцид. Наші захисники боронять свій народ та сім’ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію жителів прифронтових міст. Шкода, що така організація, як Amnеsty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди”, – йдеться в коментарі Подоляка.

Міністр оборони України Олексій Резніков в свою чергу заявив, що держава не дозволить паплюжити славу мужніх бійців ЗСУ, які героїчно протистоять російській агресії.