Червоний промінь

ЗОВА прогнозує труднощі в опалювальному сезоні через окупацію

Представники Міністерства розвитку громад та територій України провели селекторну нараду з регіонами, де відбуваються бойові дії, та тими,  які знаходяться у тимчасовій окупації щодо проведення опалювального сезону 2022-2023 року. Зважаючи на ситуацію, яка склалась на території Запорізької області, до наради долучились і представники нашого регіону. Деталі засідання розкрили в Департаменті культури та інформаційної політики ЗОВА.

У заході взяли участь заступник керівника ЗОВА Геннадій Тімченко, директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко, а також представники органів місцевого самоврядування та керівники відповідних комунальних структур. На селекторі обговорили план проведення майбутнього опалювального сезону.

Так, наразі продовжуються пошуки альтернативних систем ефективного теплопостачання та розробка комплексу заходів для подальшого переходу на централізоване електричне опалення. Крім цього, обговорили готовність систем теплопостачання до планового навантаження. Присутні зауважили, що зараз важливо визначити цілі, завдання та проблеми, щоб у майбутньому працювати більш ефективно. Для цього учасники наради обговорили ситуації на кожній території, щоб розробити індивідуальний план роботи для кожного регіону окремо.

Представники Запорізької ОВА розповіли, що попри тимчасову окупацію, усі території працюють над підготовкою до опалювального сезону. Однак, 5 із 7 котелень області знаходяться саме на потенційно небезпечних територіях, що може ускладнити цьогорічний процес теплопостачання. Водночас з цим, продовжується робота над розв’язанням питань спільно з Обленерго та представниками обласного центру. Зокрема, пропрацьовуються можливості децентралізації системи теплопостачання, введення необхідних для цього додаткових і резервних потужностей. 

Характеризуючи ситуацію на тимчасово окупованих територіях і в зоні бойових двй, заступник очільника ЗОВА Геннадій Тімченко зауважив, що через обстріли з боку російських окупантів страждають системи газо- та електропостачання, тому наразі деякі комунальні системи не готові до опального сезону, а через постійні обстріли ремонт на них є неможливим.