Червоний промінь

Зеленського просять визнати Оріхів містом-героєм

Місто Оріхів Пологівського району щодня потерпає від нещадих обстрілів з боку російських терористів. Його мешканці просять Президента України Володимира Зеленського визнати населений пункт містом-героєм. Відповідну петицію вчора, 9 вересня, зареєстрували на сайті голови держави.

Автор документа Дмитро Дем’яненко пише, що Оріхів з перших днів повномасштабної війни протистоїть збройній агресії Російської Федерації проти України. Одразу після вторгнення звичайні жителі міста стали на оборону – взяли в руки зброю, стали до лав територіальної оборони та ЗСУ. “Місто зазнало численних руйнувань. Але в ньому живуть люди, які щодня намагаються відремонтувати свої домівки після обстрілів, а волонтери доглядають за покинутими тваринами. Голова громади з командою не покинули Оріхів, вони організували коридор для евакуації населення. В місті працюють комунальні служби – і забезпечують по можливості ремонт інфраструктури”, – так описує обстановку в Оріхові Дем’яненко.

Чоловік просить нагородити населений пункт званням “Місто-герой України” – для відзначення подвигу, героїзму та стійкості, які були виявлені громадянами під час відсічі збройної агресії.

Суспільство негайно проявило активність і почало підтримувати таку ініціативу. На момент публікації петиція мала вже 1378 голосів з 25 000 необхідних. Збір підписів триватиме ще 90 днів, тому кожен бажаючий може долучитися до звернення. Підтримати документ можна за цим посиланням.