Червоний промінь

Вартість газу для тепловиробників залишили фіксованою – Кабмін

Кабінет міністрів України на засіданні у суботу, 10 вересня, продовжив дію положення, яким зобов’язав НАК “Нафтогаз України” продавати ресурс виробникам тепла за фіксованою ціною до 30 квітня 2023 року. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Ціна на блакитне паливо для виробників тепла на цей період залишиться незмінною. Це дає можливість місцевій владі так само не підвищувати тарифи на тепло та воду для населення, зазначив він. Рішення, згідно з яким “Нафтогаз” буде постачати газ виробникам тепла по 7,40 грн за кубометр, КМУ прийняв ще в липні.

У Міністерстві енергетики України додали: це означає, що державний газопостачальник ГК “Нафтогаз Трейдинг” продовжуватиме реалізацію природного газу постачальникам газу для побутових споживачів у рамках виконання спеціальних обов’язків. “Продовження терміну спецобов’язку дозволить забезпечити надійне, безперебійне та безпечне постачання природного газу, безпеку і надійність функціонування ринку природного газу та енергосистеми України”, – сказав міністр Герман Галущенко.

Можливості втримати тариф на тепло на тому ж рівні посприяли міжнародні партнери. Наприкінці липня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, яким забороняється підвищення ціни на тепло для населення шляхом залучення понад 125 млрд грн від меценатів на покриття різниці тарифів. Мораторій буде діяти протягом воєнного стану і ще шість місяців після його закінчення.