Червоний промінь

В Україні віддали шану ліквідаторам катастрофи на ЧАЕС

26 квітня 1984 – чорний день для людства. Аварія на Чорнобильській АЕС стала страшним світовим прецедентом, який ніколи не має повторитися. Вона скалічила життя дуже багатьох людей. Проте в той самий страшний період самовіддано працювали народні герої, які не дали наслідкам інциденту розростися набагато більше. І в середу, 14 грудня, Україна вчергове віддала їм шану. Згідно Указу Президента № 945/2006 в країні вчергове згадували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

З нагоди важливої дати в Запоріжжі відбулися урочистості. Представники міської та обласної влад поклали квіти до меморіалу “Героям Чорнобиля”. В заході брали участь очільник ЗОВА Олександр Старух разом із міським головою Енергодару Дмитром Орловим, військовослужбовці, а також співробітники ГУ ДСНС та Національної поліції в Запорізькій області.

“36 років тому наймасштабніша атомна катастрофа торкнулася долі мільйонів людей. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції в мирний час. Сьогодні, коли ворог намагається позбавити нас спокійного життя, кожен проводить паралель. Знову та ж країна, знову ж кремль наражає на небезпеку терени Європи. Агресор намагається використовувати мирний атом у якості зброї та погрожує ядерною катастрофою. Як і тоді, прості оператори, рятувальники, пожежники всі мають бути готовими до будь-якого розвитку подій. Наразі наша головна мета – захистити себе та свою країну від окупантів-терористів. Тільки деокупація, демілітаризація та повернення контролю Україні зможе захистити людство від нової техногенної аварії”, – наголосив Олександр Старух.

Міський голова Енергодару Дмитро Орлов зі свого боку зазначив, що ситуація на ЗАЕС залишається складною. Але працівники станції продовжують працювати та виконувати свій обов’язок попри погрози та постійний психологічний тиск з боку ворога. За його словами, наразі всі розуміють, що загроза ядерної катастрофи, подібної до чорнобильської, залишається і сьогодні. Окупанти, маючи важке озброєння, й досі обстрілюють мирні міста, прикриваючись “ядерним щитом”. Проте місто Енергодар та Запорізька атомна електростанція скоро будуть звільнені, і перемога буде за нами, висловив впевненість Орлов.


Критичне поширення радіоактивних речовин із зруйнованого реактора 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Саме це могло статися, якби не спільна праця тисяч людей різних професій: енергетиків, будівельників, військових, медиків, інженерів та науковців. З усіх куточків країни до ЧАЕС з’їжджалися тисячі людей. Але найпершими наслідки вибуху усували співробітники станції, пожежники та працівники правоохоронних органів. Називати себе ліквідаторами сьогодні можуть близько 600 тис. осіб з усього колишнього СРСР.