Червоний промінь

В світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

Всі люди рівні, незалежно від жодних факторів. Виявляти турботу і милосердя до осіб з особливими потребами – звичайні ознаки людяності. Щороку 3 грудня весь світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Дату було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Цей день є нагадуванням про рівність. На сьогодні в світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю.

Інвалідність не є перепоною до повноцінного життя. Це не вирок й не покарання. Люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства, які потребують більше уваги та піклування, створення відповідних умов. І саме сьогодні в усьому світі акцентують увагу на зробленому для цієї категорії громадян, аналізують становище людей з інвалідністю в суспільстві та міркують, як зробити їхнє життя кращим.

В Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини наголошують, що проблема поганого ставлення до інвалідів все ще існує. Незважаючи на певний прогрес щодо обізнаності та розуміння проблемних питань, пов’язаних з додержанням рівності прав і основоположних свобод людей з інвалідністю, вони продовжують стикатися з дискримінаційним ставленням до себе. Причому як з боку державних органів, так і з боку юридичних осіб приватного права. Тож ця дата – гарний привід замислитися над проблемами, з якими щоденно стикаються такі люди, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя.

Начальник Запорізької ОВА Олександр Старух також нагадав про цей день. Його звернення опубліковано на сайті ЗОВА. “Подумаймо про проблеми цих людей. Якщо ми люди, то маємо виявляти турботу иа милосердя до осіб з інвалідністю. Зараз іде війна. Тисячі українців гинуть на фронті й в тилу. Інші поранені можуть залишитися інвалідами на все життя. Сотні з них – діти. Суспільство не може вдавати, що їх немає поряд. Це його обов’язок. Якщо це суспільство людей. Захистимо слабого, прихистимо нужденного, подамо їм руку! Бо ж ми люди, ми українці!”, – написав Старух.