Червоний промінь

Всеукраїнський страйк таксистів зупинив рух таксі: чого вимагають

Таксисти кількох українських компаній вранці у понеділок, 14 лютого, проводять акцію протесту з вимогою до компаній-агрегаторів підвищити мінімальні тарифи на перевезення та знизити розмір комісії за свої послуги. Протест має всеукраїнський масштаб, передає “Суспільне”. На протест вийшли водії Києва, Полтави, Вінниці, Рівного, Одеси тощо.

“Ми зібралися для того, щоб висловити свою думку агрегаторам, які на сьогоднішній день дуже погано поводяться. Вони забирають у водія близько чверті його заробітку. І оскільки зараз дуже дорогий газ, бензин, дизпаливо, водієві майже нічого не залишається. Тому зараз ми хочемо провести цю акцію для того, щоб агрегатори до нас прислухалися і знизили свій апетит, знизили відсотки комісій, а також не набагато, але все ж таки підняли тариф. Тому що зараз тариф є економічно невигідним для водія”, – заявив київський таксист, учасник акції Валентин Голубєв.

Відомо, що зараз агрегатори беруть значну долю комісії від вартості замовлення. За словами водіїв, з урахуванням вартості палива та обслуговування автомобіля за розміром мінімального тарифу в 45-50 грн їм часто залишається лише близько 10 грн заробітку. На думку таксистів, вартість мінімального замовлення має бути вищою.

До страйку доєдналися й запорізькі таксисти. Сьогодні вони не вийшли на роботу, аби висловити своє обурення поведінкою агрегаторів. Багато міст зіткнулися з проблемою неможливості оперативно замовити машину. Тим не менш, водії міського таксі оголосили про початок акції непокори за декілька днів до її початку.