Червоний промінь

У Запоріжжі перейменують ще 35 вулиць

На наступну сесію Запорізької міськради виноситься одразу 35 проєктів рішень щодо перейменування вулиць у трьох районах міста. Їх назви пов’язані з Росією та її сателітами.
Нові назви були затвердженні під час засідання робочої групи по створенню реєстру урбанонімів міста Запоріжжя, враховуючи результати інтерактивного голосування громадськості, з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують РФ та Республіку Білорусь.
Так, у Шевченківському районі міста пропонують перейменувати вулицю Молодогвардійську на вулицю Люботинську, вулицю Челябінську на вулицю Ірпінську, вулицю Калузьку на вулицю Чигиринську, провулок Преснєнський на провулок Десяцький, провулок Воскресний на провулок Недільний, вулицю Красноградську на вулицю Червоної калини…
Нагадаємо, що у Запоріжжі вже перейменували 12 вулиць (Лермонтова стала В’ячеслава Зайцева, Виборзька – Автоклубна, Єнісейська – Лівобережна, Братська – Бориспільська, Рязанська – Романтична, Ростовська – Чорних Запорожців, Російська – Запорізьких вогнеборців, Воронезька – Стародніпровська, Підмосковна – Олешківська, Московська – Маєткова, Гродненська – Волонтерська, Москворецька – Байдакська) та головний парк Хортицького району, ще донедавна він був «Ювілейний», а тепер – Героїв Національної гвардії. Процес дерусифікації триває.