Червоний промінь

Стало відомо, скільки ще терпіти відключення електроенергії

Гендиректор енергопостачальної компанії YASNO (субхолдинг ДТЕК) Сергій Коваленко вважає малоймовірним виникнення в Україні “енергетичного апокаліпсису”. Так голова YASNO прокоментував можливі наслідки для енергоспоживачів у разі нових обстрілів та пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури в ефірі телемарафону. Відео з його коментарем опубліковано на YouTube.

На переконання Коваленка, російські терористи розраховували, що вже 11-12 жовтня в Україні настане енергоапокаліпсис. “Але вже 22 листопада. Так, ми десь без світла, але тотальної руйнації енергосистеми немає. Тому, на мій погляд, тотальна руйнація неможлива. Повні відключення на якісь надто довгі проміжки часу дуже малоймовірні”, – сказав він. Водночас, за словами гендиректора YASNO, органи державної, місцевої влади й енергетики мають плани на різні варіанти подій, і вся енергосистема готується зокрема й до найскладнішого сценарію. 

Щодо нинішнього стану енергосистеми України Коваленко зазначив, що ситуація досить складна по всій Україні. І головне наразі питання – втримати енергосистему контрольованою і не допустити повних відключень електроенергії. “Швидше за все, в режимі відключень електроенергії українцям доведеться жити до кінця березня”, – сказав гендиректор YASNO. Водночас він спрогнозував, що вже в квітні “великих проблем не буде”.

Це є базовим сценарієм розвитку подій, якщо не буде нових обстрілів і пошкоджень. Тоді генерація, яка недоступна з початку широкомасштабної війни, повернеться в енергосистему України. Виникне профіцит електроенергії, навіть є вірогідність, що відключення повністю скасують. Проте за умови подальших російських атак на енергетичну інфрастуктуру, можливо, будуть більш тривалі відключення – на 4-6 годин і більше. На сьогодні найскладніша ситуація з енергопостачанням на деокупованих територіях та у прифронтових населених пунктах, пояснив Коваленко.