Червоний промінь

Розумівський ОЗЗСО: реформа шкільного харчування в дії

Реформування шкільного харчування набирає обертів. Його мета – підвищення рівня харчування в українських школах. Це комплексне завдання: від поліпшення якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл.
Відповідно до Постанови Кабміну від 24.03.2021 № 305, затверджено нові норми шкільного харчування. Презентовано нове меню, яке було розроблено в рамках реформування системи шкільного харчування з врахуванням міжнародного досвіду Всесвітньої організації охорони здоров’я. У новому меню обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, соків, зменшено споживання хліба і картоплі, збільшено споживання молока та кисломолочних продуктів, м’ясо, риби, круп та бобових. Зараз ми працюємо над вибором страв (а їх 160!) і складанням нового меню, яке буде введено в 2022 році.
Пріоритетом на сьогодні для ОЗЗСО Розумівська школа є модернізація харчоблоку. В цьому нам допомагає наша Долинська громада на чолі з сільським головою Богданом Федчуком. Харчоблок шкільної їдальні почав оновлюватися новим технологічним обладнанням та інвентарем. Однією з найважливіших груп обладнання є холодильні камери. Багато в чому ритмічна та безперебійна робота харчоблоку визначається їх надійністю. З урахуванням цього аспекту, нещодавно відбулася заміна старих і встановлення двох сучасних холодильних камер. Також ми отримали нову овочечистку, яка значно спростить і скоротить час на підготовку овочів для приготування страв. Проведена заміна мийки у гарячому цеху.
Вносити зміни в організацію харчування треба для того, щоб воно було більш якісним, повноцінним і смачним для дітей. Ми вдячні за підтримку, порозуміння і дієву допомогу керівництву Долинської ОТГ. Лише така позиція є свідченням розуміння непересічної важливості турботи про дітей і основою для подальшої розбудови освіти громади.

Ольга СЕРГЄЄНКО. На фото: Світлана ЧАЙКОВСЬКА – кухар; Раїса СТАРЧИК – старша медсестра; Ольга КОШАРНА – комірник; Людмила МОСІЄНКО – помічник кухаря.