Червоний промінь

Рада почала вводити добровільний військовий облік жінок

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт, яким пропонується зробити добровільним військовий облік для жінок. Про це повідомила народна депутат Роксолана Підласа в Facebook. Документ схвалили в 1 читанні, написала вона. Найближчим часом його мають проголосувати в сесійній залі.

При цьому інша нардеп Мар’яна Безугла зазначила, що члени комітету вирішили підтримати добровільність військового обліку жінок, запропонувавши парламенту варіант законодавчих змін. Міністерство оборони під протокол зазначило, що дата 1 жовтня 2022 року в будь-якому випадку буде змінена. Це означає, що як мінімум до кінця цього року жінок не примушуватимуть і не штрафуватимуть за ухиляння від військової служби.

Раніше на цьому ж наголосила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. В своєму повідомленні вона закликала не довіряти фейкам щодо постановки жінок на військовий облік. Також посадовець уточнила, що процедура буде повністю добровільною, а інформація про необхідність взяття на облік жінок певних спеціальностей з 1 жовтня не відповідає дійсності.