Червоний промінь

Проїзд в запорізькому транспорті подорожчає з понеділка

У Запоріжжі відновлять роботу комунальних автобусів. Користування ними теж буде платним. Вартість проїзду у маршрутних таксі збільшиться до 13 грн, повідомили в ЗМР. Виключення становлять довгі маршрути, які курсують до Хортицького району. Вони будуть на гривню дорожче. Тобто, проїзд на маршрутах номер 10, 92, 55, 87, 36, 96 та 58 становитиме 13 грн. Що стосується комунальних автобусів, то проїзд в них буде коштувати 12 грн.

Як повідомив секретар міськради Анатолій Куртєв, з понеділка вступає в дію рішення виконавчого комітету, згідно з яким у місті зростуть тарифи на проїзд. Це підвищення “базується виключно на подорожчанні палива і є абсолютно збалансованим, доцільним і економічно обґрунтованим”. Окремо посадовець підкреслює, що рішення про підвищення цін на проїзд буде діяти виключно у період воєнного часу.

Нагадаємо, у травні водії влаштували страйк. Тоді для врегулювання питання у міській раді зібрали перевізників на нараду, на якій вони заявили про те, що ціни на проїзд потрібно збільшити до п’ятнадцяти гривень. Своє бажання вони аргументували зростаннями цін на паливо. Тоді фахівці вийшли на попередню цифру у 13 грн. Також в ЗМР ознайомилися з практикою інших українських міст і встановили, що проїзд там теж дорожчає. Так, з 10 до 20 грнзросли ціни в Дніпрі. 20 грн коштує громадський транспорт у Києві, а до 15 грн підвищили тарифи у Львові.

При цьому наголошується, що Запоріжжя – це єдине українське місто, в якому проїзд у міському електротранспорті залишається безкоштовним. І безкоштовним він буде до самого кінця війни.