Червоний промінь

Facebook та споріднені соцмережі зазнали найбільшого збою за 13 років

У понеділок в роботі сервісів Facebook – однойменної соціальної мережі, а також соцмережі Instagram і месенджерів WhatsApp та Facebook Messenger – стався збій, через що десятків мільйонів користувачів по всьому світу не мали доступу до сервісів.

Сайт Downdetector, який відстежує проблеми у роботі великих інтернет-ресурсів, отримав більше 10,6 млн скарг. Ресурс назвав нинішній збій найбільшим в історії Facebook з 2008 року.

Труднощі з доступом до сайтів і додатків були, зокрема, в Україні, США, Великій Британії та країнах ЄС.

Він тривав більше шести годин. Робота соцмереж почала відновлюватися в ніч на вівторок, а повністю проблеми усунули лише до ранку.

Власник соцмережі Марк Цукерберг прокоментував масштабне “падіння” своїх ресурсів. “Вибачаюся за сьогоднішній збій: я знаю, як сильно ви покладаєтеся на наші послуги, щоб залишатися на зв’язку з близькими вам людьми”, – заявив засновник Facebook.

За даними інженерів компанії, збій виник після зміни налаштувань магістральних маршрутизаторів, які відповідають за координацію мережевого трафіку між дата-центрами Facebook.

“Цей збій в мережевому трафіку спричинив каскадний вплив на спосіб зв’язку наших центрів обробки даних, що призвело до зупинки роботи наших служб”, – йдеться в заяві Facebook.

Наразі сервіси працюють, хоча деякі користувачі досі звітують про складнощі.