Червоний промінь

Для водіїв із “поганими” номерами збільшать штрафи

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт № 7365, який передбачає посилення штрафів за неправильне та незаконне використання транспортних номерів. Цей документ має на меті доповнити Закон про адміністративні правопорушення відповідно до нових норм. Про це йдеться на сайті українського парламенту, передає профільний портал UaMotors.

Для водіїв буде передбачено штраф у розмірі 850 грн – за брудні номери та 1700 грн – за незаконне використання номерів від правоохоронних органів (поліції, ЗСУ чи Нацгвардії). Тому порушення порядку встановлення та використання номерів транспортних засобів можуть стати загальною нормою самостійного адміністративного та кримінального покарання.

В пояснювальній записці до проєкту закону вказується, що останнім часом спостерігається негативна тенденція навмисного маскування чи приховування водіями своїх номерних знаків. Покриття номерних знаків світловідбивною плівкою, лаком і прозорими наклейками – дуже поширене явище. Це загрожує безпеці дорожнього руху, оскільки “запорукою ефективної реалізації контрольної функції у цій сфері є правильна ідентифікація транспортних засобів, які беруть участь у дорожньому русі”.

Наразі законопроєкт готується до другого читання, строк його підготовки скорочено.