Червоний промінь

Держава створює картки військовополонених для їхніх родичів

В Україні з’являться особисті картки військовополонених. Генерал-майор Кирило Буданов уточнив, що особисті сторінки полонених дозволять їхнім родичам відслідковувати їхній статус перебування в полоні. Слова військовго процитував Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Буданов зустрівся із представниками сімей українських військовополонених у штабі. Він розповів людям, що наразі триває робота над створенням карток військовополонених – особистих сторінок, на яких родичам буде легше відстежувати всі зміни статусу військовополоненого.

Обговорювали не лише це. Зачепили тему прикордонників, морських піхотинців, військових моряків, нацгвардійців, розвідників та інших військових – і рядових, і офіцерів, і строковиків. Генерал-майор заявив, що Україна продовжує працювати над обмінами полонених, продовжуються переговори щодо обміну у форматі “всіх на всіх”. Окрім цього було розглянуто процес лікування, реабілітації та, за необхідності, протезування для звільнених із полону.

Також військовий нагадав, кого згідно з Женевськими конвенціями вважають некомбатантами. Це особи в складі збройних сил, які лише обслуговують армію, працюючи на її боєздатність, і не мають права брати до рук зброю, хіба що для самооборони. В їх число входять українські медики та музиканти оркестру морської піхоти.