Червоний промінь

Перші українські медалі на Іграх-2020

В японській столиці Токіо 24 липня відбулася церемонія відкриття нових Олімпійських ігор. Міжнародні змагання тривають лише три дні, але в українському медальному заліку вже встигли з’явитися перші записи.

Лік вітчизняним медалям відкрила 20-річна дзюдоїстка Дар’я Білодід (вагова категорія до 48 кг). В непростому півфінальному двобої вона поступилася японці Фуну Тонакі, але в битві за «бронзу» з ізраїльтянкою Ширу Рішоні перемогти таки вдалося. Дівчина стала першою в історії Незалежної України володаркою олімпійської медалі в жіночому дзюдо.

Вже за день, 25 липня, ще одну бронзову нагороду для нашої країни виграв фехтувальник Ігор Рейзлін. Він – єдиний український спортсмен, хто пройшов у фінал чоловічого турніру у шпазі. Роман Свічкар та Богдан Нікішин програли у першому раунді. У півфіналі Рейзлін також програв французові Ромену Каннону з рахунком 15:10. Проте у боротьбі за третє місце спортсмен переміг італійця Андреа Сантареллі – 14:10.

В стрільбі ж з пневматичного пістолета (дистанція 10 м) відзначилися Олена Костевич та Олег Омельчук. Серби Зорана Аруновіч і Дамір Мікец в малому фіналі виявилися менш влучними, ніж наша пара (16 очок проти 12). Спільними зусиллями змішана команда заслужила вже третю бронзову медаль для України.