Червоний промінь

Вартість електроенергії планують збільшити

В Україні з 1 липня 2021 року буде прийнято постанову, яка змінить ціни на електроенергію в бік значного збільшення.
Політики та економісти в Україні вже тривалий час стверджують, що тариф на електроенергію для населення суттєво занижений.
Як повідомив заступник міністра енергетики України Юрій Бойко, на сьогодні при ціні для населення в 1,68 гривні за кВт/год реальна вартість електрики коливається від 2,6 до 4 гривень за кВт/год залежно від регіону. Цей тариф не покриває реальних витрат на забезпечення населення електрикою.
Як приклад Бойко навів, що ціна на електрику повинна становити в Київській та Дніпропетровській областях – 2,6-2,96 гривні за кВт/год, в Івано-Франківській та Луганській обл. – 3,7-4 грн/кВт/год.
Ціни доведеться збільшити також тому, що виросли середньозважені тарифи, які забезпечують передачу струму. Крім того, резюмував Бойко, якщо не підвищити ціну, то борг у державного підприємства «Гарантований покупець» перед тим же «Енергоатомом» складе не менше 5,4 млрд грн, з яких 2,4 млрд – це саме та недоплата за електрику, яка виникне при тарифі в 1,68 гривні.
Раніше Бойко писав, що урядові обмеження утримують тарифи на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн за кВт/год попри те, що ринкова ціна на продукт вдвічі вища.
Міністерство енергетики до 1 липня цього року представить нову модель спеціальних зобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення. У ній, серед іншого, врахують питання формування тарифів.
Які тарифи діють зараз
Ціна на електроенергію для населення фіксована – 1,68 гривні за кіловат на годину, згідно з постановою Кабміну. Проте продовжують діяти тарифні коефіцієнти для населення, яке має облік споживання електроенергії за періодами часу. Таким чином можна відчутно зекономити.
Двозонні тарифи:
У нічний період з 23:00 по 7:00 діє тариф 0,84 копійки;
В інші години діє стандартний тариф – 1,68 гривні.
Тризонні тарифи:
У пікові години (з 8:00 по 11:00 та з 20:00 до 22:00) діє підвищений тариф – 2,52 гривні за кіловат на годину.
У звичайні години (з 7:00 до 8:00 та з 11:00 до 20:00) діє звичайний тариф – 1,68 гривні;
Вночі з 23:00 до 7:00 тариф становить 0,67 гривні.
Як перейти на багатотарифний облік
Є кілька способів. Потрібно зайти на сайт місцевого обленерго та через онлайн платформу «Персональний кабінет» подати заяву. Після цього вам надсилають на електронну пошту рахунок, оскільки такий перехід платний. Його необхідно оплатити – і впродовж 14 днів вас переведуть на багатотарифний облік.
Серед інших способів: особисте звернення в Центр обслуговування клієнтів свого міста або звернення за місцем проживання в міський чи обласний район електромереж.