Червоний промінь

В страховий стаж піде час, проведений в полоні РФ

Період, під час якого громадянин України перебував у полоні, зараховуватиметься до страхового стажу. Як повідомляє Пенсійний фонд України, сьогодні, 19 листопада, набув чинності Закон України № 2010-IX“Про соціальний та правовий захист осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та членів їх сімей”.

Згідно з нормою документа, громадяни України, стосовно яких законодавчо встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. За таких осіб із державного бюджету сплачуються страхові внески за весь період полону та протягом шести місяців після звільнення. Закон передбачає, що період перебування у полоні зараховуватиметься до страхового пенсійного стажу. Окрім цього, цей час піде до страхового стажу роботи у шкідливих умовах, що дає право на призначення пільгової пенсії, йдеться в повідомленні ПФУ.

Через війну та загальну мобілізацію учасники бойових дій мають право на пенсію. Розмір їхніх виплат залежить від стажу та заробітку.