Червоний промінь

В ОП висловилися щодо введення безумовного доходу для українців

Введення безумовного базового доходу в Україні можливе лише за фінансової допомоги міжнародних партнерів, оскільки така ініціатива коштуватиме 2 млрд доларів на місяць. Український бюджет не знайде таких грошей самостійно. Таку оцінку озвучив радник Президента з економічних питань Олег Устенко в коментарі “РБК-Україна”.

“Якщо ми говоримо з приводу безумовного базового доходу, який було б доцільно запровадити, наприклад, близько 2 тисяч гривень, то це додатково 2 млрд. доларів на місяць до бюджету”, – сказав він. Устенко зазначив, що наразі на збільшення соціальних витрат та різного роду індексації розраховувати не варто. За його словами, єдина можливість збільшення соціальних виплат – це, знов-таки, додаткова підтримка від союзників.

Крім того, Устенко зазначив, що до кінця року зростуть витрати на забезпечення житлом громадян, які його втратили під час війни. “Я думаю, що для цього додатково треба буде ще близько 5 млрд доларів до кінця року. При цьому гроші потрібні будуть терміново, оскільки будувати доведеться досить швидко. Якщо збільшуються витрати, то можуть виникнути питання з дохідною частиною бюджету”, – сказав він.