Червоний промінь

Українці зможуть самі відкладати собі на пенсію – проєкт закону вже в Раді

З наступного року громадяни України зможуть отримувати додаткові індивідуальні пенсійні накопичення на старість. Відповідний проєкт закону група депутатів вже зареєструвала в Верховній Раді, передає місцевий портал “Актуально”. Документ запроваджує поняття добровільної накопичувальної системи.

Законопроєкт має на меті з 1 січня 2023 року надати громадянам України можливість формувати добровільні особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких люди в майбутньому отримають додаткове джерело пенсійних виплат, що певною мірою покращить їхнє забезпечення в старості. Ці гроші будуть виплачувати разом із звичною пенсією. Облік учасників казначейського пенсійного плану здійснюватиме Мінцифри, а управління активами – Державне казначейство.

В пояснювальній записці до законопроєкту розкриваються деталі, як саме працюватиме накопичувальна система. Так, взяти участь у ній може виключно фізична особа, якій на дату укладання договору ще не виповнилось 65 років. Розмір накопичувального внеску визначається його платником та є необмеженим. Для цього внеску створюється індивідуальний пенсійний казначейський рахунок.

“Введення казначейського пенсійного плану поступово приводитиме до підвищення рівня соціального захисту людей пенсійного віку, залучення потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій у національну економіку”, – йдеться в пояснювальній записці.