Червоний промінь

Стало відомо, коли та для кого стартує опалювальний сезон-2022

Російський ворог хоче залишити українців без тепла й світла, тому постійно обстрілює нашу енергетичну інфраструктуру. Тому більшість громадян вже знає: опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років. Але, не дивлячись на війну, опалення в оселі збираються подати вчасно. Про те, коли саме почнеться опалювальний сезон, розповідає УНІАН.

Журналісти звернулися за відповіддю до Департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування Міністерства розвитку громад та територій України. Там повідомили, що порівняно з минулими роками нічого не змінилося: опалення в житлових будинках буде подане, коли середньодобова температура три дні поспіль становитиме не вище +8°С. Навесні тепло відключать, коли середньодобова температура за три дні перевищить +8°С. Згідно з прогнозом метеорологічного порталу wisemeteo.com, жовтень буде ще теплим, тому тепла в оселях найближчі два тижні чекати не слід. “Нормативні” заморозки розпочнуться наступного місяця, в понеділок, 14 листопада.

Установи соціальної сфери вже з середини жовтня мають опалення. Спочатку сезон розпочався у Києві, а згодом – і в інших містах. Тепло подають до дитсадків та шкіл, лікарень, пологових будинків.

Найскладнішим опалювальний сезон буде на тимчасово окупованих територіях. Тепла взимку може взагалі не бути в захоплених Росією населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Там сильно постраждала інфраструктура, але окупанти все одно не дбають про те, щоб дати опалення мирним жителям. Також тепло не зможуть дати в деяких прифронтових населених пунктах, які сильно постраждали від обстрілів інфраструктури, попереджають в Мінрегіоні.

Через постійну загрозу для критичної інфраструктури Уряд накопичує альтернативні види опалення, такі як деревину. Для захисту електростанцій купуються додаткові генератори. Вугілля і газу для опалення в державі вистачає.

Отримувачі субсидій на опалення в 2021 одержуть їх і в 2022. Тарифи на тепло не будуть підвищувати до весни – 7,4 грн/м3 до кінця опалювального сезону.