Червоний промінь

Підвищення пенсій у березні

Влада обіцяє перерахувати пенсії українцям у березні. Проте осучаснення не торкнеться тих, хто мав невелику зарплату чи маленький стаж. Та все ж унаслідок запланованої індексації деякі пенсіонери можуть отримати збільшення у розмірі 1500 грн. Про це пише інтернет-видання «Обозреватель».
Підвищення пенсій буде індивідуальним. Комусь додадуть пристойну суму, а хтось взагалі залишиться без перерахунку.
З урахуванням рівня інфляції та розміру зростання зарплат індексацію пенсій в Україні з 1 березня мають провести у розмірі 24%, проте точний розмір підвищення буде відомий ближче до лютого.
Якщо осучаснення буде у розмірі 24%, то при пенсії у 6250 грн прибавка становитиме 1500 грн. Якщо ж розрахунковий розмір пенсії складає 3 тис. грн, то після осучаснення у березні 2023-го виплату збільшать до 3720 грн.
Осучаснення не торкнеться українців, які мали невеликі зарплати чи накопичили маленький стаж.
Важливе уточнення: під час осучаснення підвищується лише розрахунковий розмір виплати. Тобто всі можливі надбавки (за стаж, вік тощо) не враховуються.
Звідки взялися 24%? Згідно з формулою, половину зростання зарплат за минулі три роки додають до половини від рівня інфляції. Половина суми цих показників – 24%.
Нагадаємо, українці, які виїхали за кордон та досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України – як оформити українську пенсію за кордоном: роз’яснення Мінреінтеграції.
Раніше повідомлялося, що у 2023 році пенсійні виплати будуть фактично заморожені на рівні 2022 року. Тобто мінімальна пенсія становитиме 2093 грн без змін до кінця 2023 року.