Червоний промінь

ПФУ та Фонд соцстрахування об’єднали: чи зміняться виплати?

Верховна Рада України схвалила проєкт закону № 3663 “Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»”. Ним передбачається приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року. Про це повідомили в Мінсоцполітики, передає ЗРВА.

Згідно з документом, ПФУ та його територіальні органи стануть правонаступниками Фонду соцстрахування, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень. Об’єднання споріднених функцій фондів та інформатизації системи страхування дозволить економити зі страхових коштів приблизно 2-3 млрд грн на рік, впевнені автори законопроєкту.

Як запевняють в міністерстві, це дасть змогу зменшити витрати на адміністрування страхових коштів, направивши вивільнені фінанси на забезпечення страхових виплат. Також це розширює можливості контролю за цільовим використанням грошей соціального страхування, дозволить забезпечити вчасне виконання зобов’язань щодо здійснення страхових виплат, зокрема, у разі тимчасової втрати працездатності та нещасних випадків на виробництві. Уповноваженим органом управління в випадку непрацездатності стане Пенсійний фонд України.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова повідомила про важливу деталь в документі. Схвалений проєкт закону зберігає, а в деяких випадках навіть збільшує всі пенсійні та страхові виплати, а також соціальні послуги. Це стосується потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей, які наразі отримують кошти від Фонду соціального страхування України.

Раніше можливості інформаційної системи Пенсійного фонду вже дозволили запровадити електронний лікарняний. Подальша цифровізація процесів скоротить строки проходження коштів та дозволить пришвидшити отримання виплат та соцпослуг, підсумували в пресслужбі Мінсоцполітики.