Червоний промінь

Переселенці зможуть підтвердити свій стаж словами свідків

Громадяни зможуть підтвердити трудовий стаж для призначення пенсій за допомогою свідків. Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук розповів у своєму Telegram-каналі про внесення відповідних доповнень до порядку підтвердження наявного трудового стажу. Такі зміни торкнуться громадян, які працювали на підприємствах, що наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Доповнення внесено в Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній новими положеннями. Встановлено, що стаж роботи за відсутності документів може підтверджуватися показаннями свідків. Така норма діє, якщо підприємство, установа, організація або їх правонаступники розміщені на тимчасово окупованій території України, в районі проведення АТО або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Також норма діє у разі, коли майно (документи) підприємств чи установ на території України пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних (бойових) дій, за умови документального підтвердження пошкодження чи знищення.