Червоний промінь

Громадяни, які виїхали за кордон, все ще можуть отримати пенсію – ПФУ

Літні громадяни, які виїхали з України на постійне місце проживання, мають право отримати пенсійні виплати. Українцям можуть дати пенсію, призначену в Україні, за шість місяців перед їхнім від’їздом за кордон на ПМП. Про це повідомили у Пенсійному фонді України (ПФУ). Порядок виплати пенсій у разі виїзду за кордон визначено статтями 47, 51 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У повідомленні йдеться, що відповідно до закону, пенсія в Україні виплачується у грошовій формі щомісяця до 25 числа через відділення “Укрпошти” або через банк за місцем фактичного проживання пенсіонера в межах держави, зазначеним у заяві. 

Пенсія також може виплачуватися і під час перебування пенсіонера за кордоном. Це можливо лише в тому випадку, якщо передбачено міжнародними договорами України. Окрім цього, виплату можна отримати за шість місяців наперед перед від’їздом пенсіонера за кордон на місце проживання. Ця процедура можлива після подання заяви з наступного місяця після зняття з обліку за місцем постійного проживання.