Червоний промінь

В Уряді готуються нові призначення

Нещодавно Президент Володимир Зеленський своїми указами відсторонив від посад колишнього голову СБУ Івана Баканова та ексгенпрокурорку Ірину Венедіктову. Пізніше стало відомо, що їх повністю звільнили. Наразі вже відомі кандидатури їхніх наступників, повідомляють поінформовані джерела центральних українських видань.

Першою Верховна Рада призначила нову очільницю Міністерства соціальної політики – Оксану Жолнович. За це рішення під час чергового засідання Ради у вівторок, 19 липня, проголосувало 282 народних обранці. Вона прийшла на місце колишньої очільниці відомства Марини Лазебної, яка раніше подала у відставку. До нового призначення Жолнович очолювала департамент соціальної політики та охорони здоров’я Офісу президента. Крім того, нова голова Мінсоцполітики була радницею міністра та тривалий час працювала в галузі захисту людей з інвалідністю. Жолнович також обіймала посаду помічниці ректора Львівського державного університету фізкультури, була у списку членів Ради адвокатів Львівщини. Депутат ВР від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко відзначив, що сподівається на якісну роботу, адже наразі, в умовах війни, особливо важливою є саме соціальна сфера.

Тимчасовим виконувачем обов’язків голови Служби безпеки України Президент призначив 39-річного Василя Малюка. У 2005 році здобув вищу юридичну освіту в Національній академії СБУ за спеціальністю правознавство, сказано в його біографії на сайті СБУ. З 2001 року силовик служив у регіональних органах СБУ. Він обіймав посади від оперуповноваженого до начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю. У січні 2020 року перейшов працювати до Центрального управління СБУ у Києві. У березні поточного року Зеленський призначив Малюка першим заступником голови СБУ та начальником Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Ексголова СБУ Іван Баканов на початку російського вторгнення встиг передати Малюку частину обов’язків. Наразі в Офісі Президента вирішують, чи варто зараз призначати нового голову відомства на постійну основу.

У найближчий час до Верховної Ради можуть внести подання про призначення новим генеральним прокурором народного депутата “Слуги народу” Андрія Костіна. Про це кажуть в оточенні президента та у фракції “Слуга народу”. За даними ЗМІ, кандидатуру Костіна розглянуть з вірогідністю 99%. Андрій Костін – юрист. У 2010 він був обраний депутатом Одеської міської ради від партії “Фронт змін”, а у 2019 році – депутатом Верховної Ради від “Слуги народу”. Він претендував на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але експерти з громадських організацій віднесли його до кандидатів із сумнівною репутацією. Як голова комітету з правової політики він відповідав у парламенті за судову реформу.