Червоний промінь

Партію ОПЗЖ остаточно заборонили

У четвер, 15 вересня, Касаційний адмінсуд відхилив апеляційну скаргу партії “Опозиційна платформа – За життя” на рішення Восьмого апеляційного суду Львова про її заборону. З цього моменту діяльність проросійської політсили остаточно заборонена в Україні. Про це повідомили в пресслужбі СБУ. Рішення є остаточним і не підлягає подальшому оскарженню, йдеться в судовій ухвалі.

В СБУ нагадали, що рішення про заборону функціонування ОПЗЖ було прийнято на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах її деструктивної діяльності, зібраних у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці. Насамперед мова йде про активну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики РФ, як на рівні керівництва, так і рядових її членів. Партія фактично ретранслювала офіційну позицію країни-агресора щодо України та завдавала значної шкоди інтересам нашої держави. Також встановлено причетність провідних функціонерів ОПЗЖ до діяльності, що створює реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.

Наразі триває притягнення до відповідальності членів забороненої політсили, зокрема, від початку військової агресії. Розслідуються 70 кримінальних проваджень щодо функціонерів партії, причетних до вчинення злочинів у сфері нацбезпеки. 30 громадянам України, у тому числі депутатам місцевих рад різних рівнів, уже оголосили про підозру.