Червоний промінь

В МОН розповіли, як буде проходити навчання з 1 вересня

Міністерство освіти і науки України підготувало інформацію про особливості організації нового 2022/23 навчального року та рекомендації першочергових кроків щодо підготовки до нього. Публікацію МОН цитує місцеве видання “Акцент”.

Відповідно до Постанови КМУ від 24 червня 2022 року № 711 “Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні”, навчання традиційно розпочнеться у День знань, 1 вересня. Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року. Заклади професійної вищої та вищої освіти самостійно визначають дати початку та завершення навчального року.

У очному режимі зможуть продовжити навчання ті заклади, де є укриття. Якщо потужності споруд цивільного захисту є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то він може бути організований шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) протягом дня, тижня, місяця або семестру.

Дистанційне навчання запроваджується у навчальних закладах на території ведення бойових дій та тимчасово окупованих територіях. Воно запроваджується наказом (розпорядженням) засновника навчального закладу за погодженням з керівником адміністрації (без обов’язкового укладання трудового договору про дистанційну роботу у письмовій формі, головною умовою є своєчасне виконання завдань). Робота може виконуватися працівником поза робочим приміщенням, територією власника або уповноваженим ним органом, у будь-якому місці на вибір працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. В умовах дистанційного навчання заклад самостійно ухвалює рішення про зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі. Під час організації такого виду освіти рекомендується використовувати матеріали Всеукраїнської школи онлайн.

Змішана форма поєднує очний та дистанційний режими. Таке поєднання підходить для різних занять: практичні та лабораторні можуть проводитись у очному режимі, лекційні – дистанційно. У початковій школі бажано проводити заняття у очному режимі, адже діти потребують живого спілкування.

Зазначається, що форма навчання може змінюватися протягом навчального року залежно від ситуації.