Червоний промінь

Студентів, на життя яких вплинула війна, переведуть на бюджет

Кабмін ухвалив постанову, завдяки якій студенти старших курсів університетів та профтехучилищ, що зараз навчаються на контракті, зможуть перейти на бюджет. Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль, передає “Економічна правда”. Йдеться про певні категорії студентів, на освітній процес і життя яких вплинула війна.

Перш за все це стосується дітей загиблих захисників і захисниць України, учасників бойових дій та їхніх дітей. Також на бюджетну форму навчання зможуть претендувати внутрішньо переміщені особи, які переїхали з громад, що перебувають в окупації, або де ведуться активні бойові дії, уточнив Шмигаль. За його словами, всі студенти з цих категорій, які були зараховані на контракт до 2021 року включно, продовжать навчання за кошти держави.

“В умовах складної економічної ситуації переселенців, а також підтримки українців, які захищали та захищають країну, Уряд вважає цей проєкт правильним і справедливим рішенням. Загалом ми говоримо в цьому році про більш ніж 80 тисяч людей. Цьогоріч держава виділить для відповідного проєкту 363 млн грн”, – додав очільник Уряду.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій дало повний список категорій студентів, хто зможе перевестися на навчання за державні кошти. Зокрема, це:

  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території в умовах воєнного стану, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня та 15 лютого відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції;
  • особи, які виїхали з таких територій;
  • діти загиблих захисників України;
  • учасники бойових дій і їхні діти;
  • особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

Для переведення на бюджет здобувачі освіти, які входять у затверджений постановою перелік, мають звернутися із заявою до керівника закладу освіти, в якому навчаються. ЗВО здійснює верифікацію поданих документів, що підтверджують право на переведення. Окрім цього, студенти отримуватимуть соціальну стипендію. Її розмір визначає Міністерство освіти і науки: він залежить від категорії стипендіатів і виду навчального закладу.

“Переведення буде здійснюватися за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення”, – додали в Уряді.