Червоний промінь

ЗРВА створить пункти обігріву для 9 тисяч районних мешканців

У Запорізькому районі відпрацьовують всі варіанти на випадок зникнення електро-, водо- чи газопостачання. Запорізька районна військова адміністрація планує створити пункти обігріву як для мешканців району, так і для Запорізької територіальної громади. Про це в інтерв’ю “Суспільному” розповів начальник ЗРВА Олег Буряк.

За його словами, в районі готуються до опалювального сезону. Вже підготовлено 201 котельню (97% від запланованого), запас вугілля забезпечено на 76%. Окрім цього, планують організувати пункти обігріву, на випадок відсутності тепла в домівках або руйнації житла окупантами. “Їх заснування буде розділено на дві частини: сільська місцевість, і там територіальні громади, які створюють пункти обігріву на базі шкіл, дитсадків, будинків культури. Разом з цим мають працювати бомбосховища, аби людям було де сховатися на випадок обстрілу і руйнацій. Тому там мають бути обладнання альтернативні джерела опалення, вони будуть укомплектовані генераторами та пальним, бензином чи дизпаливом”, – сказав Буряк. Також працюють над створенням альтернативних котелень, які зможуть працювати на брикетах, дровах, вугілля і навіть смітті.

Пунктів обігріву в Запорізькому районі планують створити стільки, аби вони змогли прийняти близько 9 тисяч осіб – це безпосередньо по району. Для міста Запоріжжя їх будуть організовувати окремо. Так вирішили зробити, адже в Запоріжжі дуже багато людей, які проживають в багатоповерхівках. Буряк каже, що обласний центр поділять на сектори, де будуть пункти обігріву та бомбосховища. Таким чином хочуть заснувати щось на кшталт хабу, де можна буде приймати людей, у яких зруйновані будинки або які не мають опалення.

ЗРВА також подбає про запас їжі, питної води та про кімнати надання медичної допомоги, де будуть всі необхідні для першої допомоги ліки.

На випадок надзвичайних ситуацій розроблено план евакуації: підготовлено транспорт з пальним, харчові продукти та тимчасове житло для людей, яких будуть евакуйовувати. “Нині Комишуваська та Новоолександрівська громади завдяки волонтерам забезпечені автівками швидкої допомоги. На випадок, коли травмованих внаслідок обстрілів неможливо забрати з населеного пункту, місцеві зможуть самі сісти за кермо і виїхати з пораненими”, – уточнив голова ЗРВА.