Червоний промінь

Життя амбулаторії – життя людей

У кожному місті, селищі й селі є таке місце, куди звертаєшся, якщо раптом занедужав або у профілактичних цілях – це лікарня, амбулаторія, ФАП чи пункт здоров’я. В Петропільській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, як і в будь-якій іншій, допоможуть усім, про це добре знають місцеві жителі, вони не раз пересвідчувались у цьому особисто і дуже хвалять свого лікаря. Приїхали на місце і переконались у належному ставленні до пацієнтів і ми. Про справи в амбулаторії ми дізналися в її завідуючої, сімейного лікаря Любові Віталіївни Максимової. Вона працює тут вже 5 років, загалом медичного стажу – понад 8 років.

Зона діяльності цього медичного закладу охоплює 7 навколишніх сіл. Практикувати стало куди приємніше та зручніше за останній час, коли в будівлі провели капітальний ремонт і оновлення: обшили стіни, замінили підлогу, електричні системи, провели каналізацію й водопостачання. Також закупили нові меблі, апарати ЕКГ та для інгаляційних процедур,інше медобладнання, цього року виділили нову машину. Разом з Любов’ю Віталіївною тут працюють сімейна медична сестра Лілія Вікторівна Гречнєва та водій службового транспорту Олександр Володимирович Топчій.

Невдовзі в будівлі відкриється аптека. Про це свідчить відповідна вивіска над вхідними дверима. Це дуже потрібний крок у розвитку сільської медицини – за ліками люди скоро зможуть ходити в аптеку, яка буде зовсім поблизу, а не їздити аж у місто. Ціни, як запевняє Людмила Віталіївна, не відрізнятимуться від міських. Поки що аптека в стадії юридичного оформлення, прописується асортимент, який користуватиметься попитом в даній місцевості.

Повним ходом іде перевтілення іншого крила будівлі. Остаточного рішення, що саме там буде, поки що немає, проте амбулаторія «по сусідству» нікуди не зникне. Раніше там планувалося створити реабілітаційний центр або так званий «пункт здоров’я», де будуть за проводити лекції з приводу оздоровлення, профілактики хронічних захворювань, роботу з інклюзивними дітьми. Також є ідея обладнати «Центр дозвілля» для молоді й ветеранів. Щоб було де провести засідання «Інституту третього віку», в рамках якого мешканці поважного віку отримують нові знання та навички, зокрема компютерні, цікаві лекції з історичної та юридичної тематики тощо. Також це приміщення можна використовувати для прийому соціальних служб чи, приміром, виїзного прийому працівників ПФУ, буде куди запросити перукаря, який в рамках співпраці з Широківською громадою безкоштовно обслуговує ветеранів та інші пільгові категорії з виїздом на місце.

Розказала сімейний лікар і про народжуваність на підзвітній амбулаторії території. Раніше вона була набагато більшою: за рік народжувалося 16-18 малят, а зараз ці цифри менші наполовину – 8 немовлят за рік. За це півріччя народилося лише четверо, що непрямо підтверджує невтішну, але, на жаль, стабільну статистику зменшення народжуваності.

На завершення зустрічі сімейний лікар Л.В. Максимова надала рекомендації для зберження здоров’я у літній період, осболиво це стосується громадян літнього віку: зараз треба скоротити час роботи і загалом перебування під пекучим сонцем, вживати більше рідини, у раціоні використовувати більше овочів, фруктів, не займатися самолікуванням. У разі погіршення стану здоров’я обов’язково звертатися до лікаря.

Віталій АНДРІЄЦЬ.