Червоний промінь

Забезпечують права людей з інвалідністю

7 лютого в приміщенні відділу обслуговування громадян (сервісний центр) № 12 ГУ ПФУ в Запорізькій області, що розташоване за адресою: вул. Істоміна, 6, презентували спеціальний підйомник для клієнтів з обмеженими можливостями. Нове обладнання було придбано та встановлено за кошти Пенсійного фонду.

Першим клієнтом на візку, хто відчув переваги підйомника на собі, став Сергій Михайлович Тітенков з с. Августинівка, якого доставили в район спецтранспортом ШОТГ. Наразі Сергій Михайлович отримує виплати в УСЗН Запорізького району. До відділу обслуговування громадян він звернувся з питанням щодо переведення його на пенсію по інвалідності в системі пенсійного забезпечення. Також чоловікові допомогли з реєстрацією на інтернет-порталі Пенсійного фонду України.

Засіб безперешкодного доступу для відвідувачів з інвалідністю виготовило ТОВ «СНАБ ЛІФТ». Дата виготовлення – 6 грудня 2021. Перед першим запуском устаткування пройшло всі необхідні випробування. Воно розраховане на одного пасажира, максимальна вантажопідйомність – 250 кг.

За словами начальника сервісного центру Олени Галіної, технічне оновлення було необхідне. Установа знаходиться в приміщенні з дуже високим цоколем – 1,20 м. Пандус для людей на візках обладнати було складно. Через особливості будівлі та її розташування він розтягнувся б на понад 18 м. Тому вирішили вкласти кошти в електричний підйомник для інвалідів. Таких установок в нашій області тільки дві: ще одна знаходиться в відділі обслуговування громадян № 1 в Вознесенівському районі міста. Вибір територій зумовлений тим, що в цих місцях неможливо розгорнути звичні пандуси.

Олена Олексіївна зазначає, що в Запорізькому районі надається значна кількість послуг незахищеним верстам населення, через регулярні виїзні прийоми в кожній громаді. Дотримання графіків прийому в ТГ контролюється відповідним моніториговом центру ПФУ. Незважаючи на перебування Запоріжжя та області в «помаранчевій» зоні, особистий прийом клієнтів не припиняється та здійснюється з дотриманням карантинних вимог. На підлозі сервісного центру присутні жовті стрічки на відстані 1,5 метри, аби відвідувачі не стояли в черзі занадто близько один до одного, за такими ж правилами розташовано стільці. Відвідувачів без сертифікату про щеплення від COVID-19 теж обслуговують, але в залі очікування, приймаючи та повертаючи документи лише там. З метою безпеки інших клієнтів та працівників таким особам вхід до зали обслуговування громадян заборонено.

Телефон «гарячої лінії» відділу обслуговування громадян № 12 (сервісний центр): (061) 702-32-29.