Червоний промінь

Веселянська гімназія:  історія – це ми…

Знання історії свого краю – священний обов’язок кожної культурної та освіченої людини. Всі ми завжди маємо пам’ятати звідки ми родом, де наше коріння, знати історію свого краю та народу, бо хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Історія – це шлях нашої еволюції та розвитку. Дбайливе ставлення до історії своєї країни, історії свого краю –  ознака цивілізованості суспільства.

Все найголовніше в житті людини починається зі школи. Саме тут ми спілкуємося, навчаємося та дорослішаємо. Для багатьох школа – це щось більше, ніж місце, де ми отримуємо освіту. Не дарма кажуть, що шкільні роки – це найкращий час у  житті.

Веселянська гімназія має дуже давню історію. Будівництво школи в селі Веселянка Мелітопольського повіту Таврійської губернії почалося коштом графа Івана Вікторовича Канкрина, якому належали навколишні землі (Веселянка, Григорівка, Малокатеринівка, Царицин Кут). Іван Вікторович був відомий широкою душею і благодійністю на користь інтересів Олександрівська, за що був обраний почесним громадянином міста. Опікувався медичним обслуговуванням та освітою місцевого населення його маєтків. Тому вирішив власним коштом збудувати школу власним коштом. Вона була збудована чотирма окремими корпусами у 1882 році. В одному з них були житлові приміщення для вчителів. Такий план забудови був створений для більшої безпеки під час пожежі або у разі епідемії. В селі багато будівель побудовано графом Канкрином: лікарня, церква. І до сьогодні стіни нашої гімназії чують веселі дзвінкі дитячі голоси. Щоранку ось уже майже 140 років сюди поспішає прийти за знаннями не одне  покоління веселянських дітей.

 Комплекс будівель Веселянської гімназії має історико-культурну цінність.  Вчитель історії Русецька Л.М. віддала багато часу дослідженню історії закладу у Державному архіві Запорізької області. Після вивчення знайдених нею документів силами колективу школи та за сприяння депутата Запорізької районної ради Цяпи Ігоря Миколайовича у 2017 році було встановлено меморіальну дошку на головному корпусі будівлі. Таким чином ми вшанували пам’ять про видатного мецената нашого краю, який разом з громадою села дбав про добробут та благополуччя території. З моменту створення та по нинішній час школа працює за своїм прямим призначенням – як навчальний заклад. Будівлі збереглися у такому стані  та періодично оновлюються завдяки функціонуванню школи, оскільки і Григорівська сільська рада, і Новоолександрівська громада, батьківська громадськість, вчителі та директори, які працювали тут протягом всього існування закладу, вкладали багато сил  у підтримання стану приміщень та створення належних умов для навчання та виховання учнів багатьох поколінь та вихованців.

 10 рік поспіль  заклад очолює  Ірина Миколаївна Олійник, яка є випускницею Веселянської школи та вже 30 років викладає українську мову та літературу. Вона переконана, що учні школи зможуть реалізовувати себе у житті, бути щасливими на своїй землі й відчуватимуть відповідальність за  майбутнє, власне й України.

За  ці роки наша школа кардинально змінювалася на краще. У 2010-2011 роках зроблено капітальний ремонт другого корпусу: облаштований  медичний кабінет та два  по-сучасному оновлених класи.  Визначною подією в історії школи стало відкриття  у 2012 році дошкільної групи «Сонечко», яка радо може прийняти  25 вихованців. Багато зусиль та ресурсів було використано для того, щоб у 2013 році набула сучасного вигляду спортивна зала та ще 2 навчальних класи у четвертому корпусі. З метою дотримання санітарних норм у закладі  освіти здійснено капітальний ремонт внутрішніх туалетів у 3 та 2 корпусах. Згідно до вимог оснащення класів Нової української школи, завдяки державі,  на сьогодні всі класи НУШ повністю забезпечені новітніми технічними засобами, меблями, дидактичними матеріалами, розвиваючими іграми.

Адміністрацією гімназії за участі батьківської громадськості та Новоолександрівської сільської ради було докладено багато зусиль та коштів для того, щоб приміщення відповідали сучасним нормам пожежної безпеки: встановлено пожежні сигналізації у корпусах, розширено об’єм пожежної водойми.

Дякуючи депутатам Новоолександрівської сільської ради та голові Корнієнку О.Ю, наразі тривають роботи по благоустрою шкільної території. Рік тому було покладено плитку на подвір’ї перед першим корпусом. Тепер яскравіше та урочистіше  проходять шкільні свята та різноманітні заходи. А незабаром з’являться нові тротуарні доріжки між корпусами.

Останнім часом у зв’язку із збільшенням кількості учнів у класах нагальним стало питання розширення приміщень закладу. Тому у першому корпусі прибудова, яка використовувалася для збереження архівних матеріалів та потребувала капітального ремонту,  зазнає кардинальних змін: розібрано аварійну стіну прибудови і укріплено фундамент , який був пошкоджений корінням столітніх  дерев. Незабаром там з’явиться новий клас, бо вже добудовано стіни, перекрито дах, закуплено матеріали для завершення будівництва.  Діти, батьки, вчителі з нетерпінням чекають сісти за парти у новому затишному, світлому та теплому класі.

Веселянська гімназія – це символ творчості і натхнення, що працює над формуванням обдарованої, активної , соціально компетентної, духовно збагаченої особистості. За багаторічну історію нашої школи в ній відбулося багато змін. Веселянська гімназія має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи розвитку.

Шкільні стіни невпинно будуть відбивати плин років, а школа все одно буде залишатиметься молодою, тому що ці стіни будуть наповнюватися новими дзвінкими дитячими голосами. Шкільний дух не старіє, він завжди молодий. Пишатися своїм минулим, перейматися його проблемами, продовжувати справу своїх пращурів – ось ознака сучасної освіченої та культурної людини.

 Педагогічний колектив Веселянської гімназії.