Червоний промінь

В Запорізькому районі можуть ввести погодинне відключення світла. Оприлюднено графіки

Вранці 22 жовтня агресор запустив по Україні 34 ракети. Під атаку знов потрапила енергетична інфраструктура. В об’єднаній енергосистемі виник дефіцит електроенергії. ПАТ “Запоріжжяобленерго” повідомило про можливість потенційних відключень світла по м. Запоріжжя та Запорізькому району. Вони можуть бути застосовані у випадку необхідності. Детальні пояснення та графіки обмеження електропостачання розміщено на сайті підприємства.

По Запорізькій області жодних розпоряджень щодо впровадження таких графіків поки що не надходило, повідомили в структурі. Проте сьогодні така імовірність значно зросла, тому побутовим споживачам варто бути готовими до цього.

Якщо це буде необхідно, погодинні відключення здійснюватимуться в три черги. Після надходження розпорядження НЕК “Укренерго” на офіційному сайті ПАТ “Запоріжжяобленерго” опублікують відповідне попередження. Спочатку відключать споживачів першої черги. Коли їх знову підключать, настане час другої черги. За нею відбудеться відключення третьої черги. Світло відмикатимуть на 3 години, якщо надворі нижче -10°С – не більш як на 2 години. Такі дії можуть повторюватися до стабілізації єдиної енергосистеми, попередили на сайті установи.

Також “Запоріжжяобленерго” виклало графіки можливих відключень. В них вказані населені пункти, які відносяться до певної черги, та назви вулиць, де буде відключення світла. Ознайомитися з графіком можна, завантаживши цей файл. Пошук в ньому можна здійснювати за назвою вулиці та/або за районом. “Радимо перевірити свою адресу та заздалегідь підготуватися до можливих погодинних відключень, зарядити гаджети та поповнити запас свічок та батарейок”, – порадили енергетики.


Атака росіян на енергетичні об’єкти України 22 жовтня та масштаб пошкоджень порівнянний або може перевищувати наслідки атаки 10-12 жовтня, повідомили в “Укренерго”. Наразі вимушено застосовані обмеження енергопостачання в Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. Фахівці просять споживачів ощадливо споживати електроенергію впродовж всього дня й особливо в пікові години споживання – з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.