Червоний промінь

В Запорізькій області залишиться п’ять районів

Робоча група з підготовки пропозицій щодо проєкту законодавчого акта про удосконалення адміністративно-територіального устрою Запорізької області більшістю голосів підтримала нову модель поділу районів.

Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації Віталій Туринок нагадав, що на попередньому засіданні було розглянуто три варіанти моделей адміністративно-територіального устрою області, розроблені Управлінням містобудування та архітектури. Перші два передбачали створення на території області п’яти районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського та Токмацького або Пологівського; третій варіант – створення шести районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського, Токмацького та Пологівського.
Після жвавого обговорення члени робочої групи підтримали модель адміністративно-територіального устрою області, яка передбачає створення п’яти районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського та Пологівського.

Голова облдержадміністрації звернув увагу на те, що найважливішу роль у розвитку регіону матиме базовий рівень адміністративно-територіального устрою – об’єднані територіальні громади. Це є принциповою позицією Міністерства розвитку громад і територій, це відповідає засадам реформи децентралізації. Спільним завданням для всіх представників влади в області є розвиток спроможних громад з високим потенціалом економічного зростання, активізація взаємодії між ними, відповідно до тих критеріїв, які пропонує Уряд та Міністерство.
Територіальні зміни стосуватимуться не тільки Запорізької області, але й усієї України. Замість 465 районів залишиться 102, десять з яких нині розташовані на непідконтрольній Україні території.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.