Червоний промінь

В Широківській громаді планують будувати житло для переселенців

У Широківській ОТГ планують збудувати 40 модульних будинків, де зможуть поселитися понад 200 вимушених переселенців. Про заходи, що плануються в рамках реалізації проєкту, розповіли в Програмі “U-LEAD з Європою”, передає “Укрінформ”. Відомо, що пропозицію збудувати на території громади модульне містечко для переселенців висунули підприємці, її схвалила сільська рада.

Станом на 16 червня в громаді офіційно зареєстровано понад 1500 вимушено переміщених осіб. Їм надають житло як жителі, так і громада. Начальник відділу АПК та земельних відносин Широківської сільської ради Андрій Шахов уточнив, що в комунальних квартирах, які були в громаді і планувалися для інших цілей, також вже живуть переселенці. “Ще ми облаштовуємо для проживання кілька двоповерхових будинків. У деяких селах перетворюємо на гуртожитки приміщення колишніх сільських рад, які зараз не використовуються. Ці роботи виконуємо за власні гроші громади. Крім того, для забезпечення осель необхідними меблями та побутовою технікою залучили фінансування від донорських організацій”, – доповнив Шахов. Наразі тривають переговори з інвесторами, готують документи. Орієнтовний термін реалізації проєкту – 3-4 місяці. Для спорудження таких будинків необхідно майже 22 млн грн. Планується, що з грошима допоможуть місцеві підприємці та іноземні фонди – їх будуть активно залучати до будівництва.

В громаді розробляли генеральні плани населених пунктів, а також почали працювати над створенням комплексного плану за підтримки експертів Програми. Це допомогло швидко визначити місце для будівництва містечка. Для цього буде виділено земельну ділянку площею 20 соток у селі Зеленопілля. Населений пункт вибрали, адже тут наявна зручна транспортна розв’язка, є мінімальна інфраструктура, централізоване водопостачання. Крім того, є можливість забезпечити переселенців необхідною кількістю електрики. Замовником будівництва буде сільська рада.

Люди, які поселяться у будинках, сплачуватимуть за комунальні послуги. Маючи хоч і тимчасове, але власне житло, вони отримають можливість краще адаптуватися в громаді, знайти роботу або розпочати власну справу, прийняти рішення щодо подальших кроків.