Червоний промінь

У Максима Рашевського тепер власне житло

Народна мудрість говорить: “Ніхто не бачить, як сирота плаче”. Українська держава мала б безкоштовно забезпечити житлом кожну молоду людину, яка виросла сиротою, закінчує навчання й виходить у великий світ. Але державних коштів на це, як завжди, не вистачає. Тоді на допомогу приходять місцеві бюджети, шляхом співфінансування з бюджетів різних рівнів купується соціальне житло. Звичайно, не усім вдається допомогти. Але кожен окремий факт – це щаслива історія для дитини-сироти.

За інформацією начальника служби у справах дітей РДА Алесі Авдєєвої, починаючи з 2016 року в районі діє відповідна програма. Так, у 2016 році житло отримали мешканці Відрадного, 2017-го – Степного, 2018-го – Григорівки.

На виконання Постанови Кабміну № 877 у 2017 році було придбано житло для осіб даної категорії з Широківської та Біленьківської ОТГ, у 2018-му – для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування з Малокатеринівки, Біленьківської та Широківської громад.
У 2019 році за рахунок субвенції з державного бюджету на Запорізький район виділені кошти на три грошові компенсації для придбання житла для трьох осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування: Сніжані Хайдаровій (Біленьківська територія), Оксані Бєляєвій (Долинська) та Владиславу Легонькову (Наталівська).

За підтримки влади здійснилася мрія і 19-річного балабинця Максима Рашевського. Напередодні Водохрещі, голова районної ради С.І. Бурма, перший заступник голови райдержадміністрації Світлана Чудеснова, голова Балабинської селищної ради Володимир Сосуновський вручили Максиму омріяний новорічний подарунок – ключі від власного будинку. На цю подію тут зібралися односельці, друзі та близькі Максима, урочистості додав виступ самодіяльного гурту “Лебідонька”.

Вітаючи Максима, керівники району і громади зазначили, що будинок придбано за кошти обласного бюджету у співфінансуванні з Балабинською селищною радою. Підбирали житло, де є всі необхідні зручності, шість кімнат, літня кухня, є газ та пічне опалення, вода. З часом Максим розпочне робити ремонт у будинку, замінить вікна, паркан тощо.

“Максим – хороший хлопець і приклад для його однолітків. Ми дійсно пишаємося ним. Він добре навчався, починаючи із 16 років самостійно заробляє гроші на життя, постійно в роботі”, – відмітив В.С. Сосуновський. І додав, що Максим виріс хорошим хлопцем завдяки зусиллям бабусі-опікуна С.Л. Синякової, яка самотужки виховувала двох своїх онуків. Тепер же Максим зі своїм братом стали гідною та міцною опорою для своє турботливої бабусі, для якої головне, що всі вони разом і спільно допоможуть Максиму освоїтися у будинку, який, беззаперечно, завжди даруватиме лише тепло.

Світлана Леонідівна висловила слова щирої вдячності соцпрацівникам, селищній раді, які упродовж всіх цих років надавали посильну підтримку їхній родині.
Максим Рашевський навчався у запорізькій школі-інтернаті № 7, закінчив училище, отримав спеціальність автослюсаря, захоплюється автомобілями і хоче з цією справою пов’язати своє життя.

Наостанок гості побажали Максиму щастя та благополуччя у власному будинку і вручили подарунки на згадку про цей чудовий день.

Інна МІХНО.
Фото автора.