Червоний промінь

У Кушугумі обговорювали питання об’єднання в громаду

У суботу, 25 січня, у Кушугумі на стадіоні мешканці селищ Балабине, Кушугуму та Малокатеринівка обговорювали питання можливості об’єднання в одну територіальну громаду з центром у Кушугумі.

“Я мешканка Кушугуму, але працюю в смт Балабине. І все моє життя проходить там. Тому я дуже переживаю за статус Балабиного, переживаю за його життя. Скільки спілкуємось з нашим населенням, зі своїми знайомими, всі ми тільки за те, щоб у нас була об’єднана велика дружна громада, в яку входило б тільки наших три селища: Балабине, Кушугум, Малокатеринівка”, – зазначила уродженка Балабиного Ніна Пічковська.
Працівниця Балабинської гімназії “Престиж” Тамара

Толматова також підтримує майбутнє об’єднання громад: “Звичайно ми за об’єднання. Яккщо ми об’єднаємо декілька селищ, то у нас буде набагато більше перспектив для розвитку”.
“За” об’єднання в одну територіальну громаду виступили і присутні мешканці Малокатеринівки.
“Ми за об’єднання в громаду: Балабине, Кушугум, Канкринівка. І, я думаю, що ми там бачимо тільки плюси. Якщо люди бояться, треба просто більше інформувати, пояснювати, щоб усі розуміли, що це великий плюс, якщо громада буде об’єднана”, – каже житель Малокатеринівки Ігор Кірсік.

А от думки кушугумців різняться. Мешканець Кушугуму Сергій Лукін виступає “за” майбутнє об’єднання селищ: “Однозначно я виступаю “за” об’єднання в громаду трьох наших селищ. Я вважаю, що це рішення вже явно «перезріло», і ми дуже багато втратили з 2016 року. Я вважаю, чим швидше ми прийдемо до спільного рішення, тим краще буде для всіх жителів селищ. З урахуванням децентралізації, в місцевих бюджетах з’явились гроші на благоустрій та на різноманітні інші закупівлі. І, на жаль, кожний голова вважає, що він може використовувати гроші більш раціонально. Ну, і відповідно, цілком можливо, що якось на цьому заробляти”.
А депутат Кушугумської селищної ради Степан Шичок – проти: “Моя позиція – проти. Крім того, що ми свій бюджет будемо ділити ще із двома населеними пунктами, ми ще і до того ж не отримаємо ніяких субвенцій від держави. Тому, що ми – селище міського типу”.
Свою позицію висловили і голови селищних рад.

“…Є перспективний план, тож об’єднання буде хоч так, хоч так. Але ми вже будемо впевнені, що йдемо нашою громадою, Кушугумською: Балабине, Кушугум, Малокатеринівка. Втім Мінрозвитку громад малює об’єднання за економічними критеріями, показниками, де громада має бути дійсно спроможною. У нас Балабине, Кушугум, Малокатеринівка й так спроможна громада. Але вони додали сюди ще Новоолександрівську громаду (ред.: нові карти)… Але ми і без неї бачимо нормальний формат розвитку нашої території”, – розповів голова Балабинської селищної ради Володимир Сосуновський.
За словами голови Малокатеринівської сели

щної ради Людмили Волик, з селища Малокатеринівка приїхало понад шістдесят осіб, які одноголосно висловлюють свою думку за об’єднання в Кушугумську територіальну громаду.
“Дуже прикро, що зараз ігнорують Малокатеринівку. Так, в нас дійсно невеликий бюджет, але з трьохсот двадцяти тисяч, коли це було у 2015 році, бюджет у нас уже виріс до мільйона сто. На сьогодні ми потихеньку розвиваємось, у нас розвивається інфраструктура, триває будівництво. Процес децентралізації вже запущений. Його повернути, зупинити неможливо. Я думаю, коли ми об’єднаємо всі три селища, то ми не втратимо нічого”, – каже голова Малокатеринівської селищної ради Людмила Волик.

“Сьогоднішнє зібрання відбулося на нашій території. І я думаю, що це символічно. Бо саме Кушугумська селищна рада буде центром майбутньої громади. На нашому стадіоні зібралися представники трьох селищ – Балабиного, Кушугуму та Малокатеринівки. Сьогодні ми просто розкажемо, що чекає майбутню громаду, адже вже вийшли на фінішну пряму. Восени обов’язково проводитемо вибори. Громада буде у форматі трьох селищ: Балабине, Кушугум та Малокатеринівка. Інших варіантів просто немає, і вони нам не потрібні”, – висловила свою позицію голова Кушугумської селищної ради Галина Загребельна.

Нагадаємо, нові об’єднані територіальні громади мають створюватися за перспективним планом, який розроблятиметься облдержадміністрацією та затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України.

UA:Запоріжжя.