Червоний промінь

СВК «Дніпрові Хвилі» на старті жнив

Для хлібороба з 40-річним стажем, голови СВК «Дніпрові Хвилі» Миколи Гавриленка кожні жнива – це окрема хвилююча історія, напружена пора і своєрідний іспит. Тому готуються до нього серйозно.

Недарма кажуть, що господаря видно з ланів і тракторних бригад. Керівника «Дніпрових Хвиль» ми зустріли на в’їзді до Новопетрівки, під його керівництвом механізатори Володимир Піхотенко та Олександр Третяк обкошували узбіччя дороги, що веде до села, та поля господарства. Протипожежної безпеки тут дотримуються у повному обсязі, включаючи вогнегасники та інше.

Господарство займається вирощуванням зернових, пшениці, ячменю, проса, а також ріпаку та соняшнику. Милують око золоті лани. Проте краса ця оманлива. За словами Миколи Гавриленка, відсутність дощів упродовж трьох місяців негативно позначилась на формуванні колоса. «Якщо візьмемо 60% від минулорічного врожаю ранніх зернових – буде добре», – констатує Микола Миколайович. І з надією поглядає на небо, бо дощу, ой як треба.

Він в одній особі й керівник, і менеджер. У процесі підготовки до жнивної кампанії майже щодня у роз’їздах, купує для сільгосптехніки потрібні запчастини та вузли, які найчастіше виходять з ладу в роботі. Адже кожна хвилина під час жнив на вагу золота. Про паливно-мастильні матеріали подбали заздалегідь, тік готовий до прийому зерна нового врожаю. Організація гарячого харчування також буде на вищому рівні.

Тут трудяться працьовиті, щирі люди. Колектив невеликий, дружний, і не змінюється протягом багатьох років. Директор цінує своїх працівників, тому дбає, щоб були всі необхідні умови для їхньої роботи. Їх заохочують преміями, вчасно виплачують заробітну плату, яка залежить від виробітку. Тож не дивно, що кожен цінує та відповідально ставиться до роботи..

На мехзагоні разом з механізаторами зустріли й начальника мехзагону Романа Грачова, який у місцевому господарстві працює зо два десятки років. За цей час йому довелося бути й автомеханіком, й інженером. Якщо треба, спеціаліст, засукавши рукави, допомагає механізаторам ремонтувати техніку. На старті жнив ми зробили фото цього чудового колективу, де поруч з керівником М.М.Гавриленком стоять його золотий фонд – бригадир Р.Е.Грачов, механізатори М.П.Желдак, В.І.Михайлов, О.О.Яриш, Ю.І.Сушко, С.С.Третяк. А решта – А.П.Григоренко, І.А.Рябоченко, М.А.Сніжко, А.В.Вовк, та А.В.Іванченко – в цей час трудяться в полі, виконують міжрядний обробіток просапних культур у дві зміни та інші роботи.

На майданчику розташувалися підготовлені до жнив 4 комбайни: два «Нью-Холланди», «Єнісей» та «Нива СК-5» з необхідним інвентарем, щоб була солома для пайовиків. Відремонтовані автомобілі стоять в гаражі. Їх заздалегідь якісно підготували водії В.В.Ніколенко, А.С.Фідря, В.О.Биков під керівництвом начальника автобригади О.А.Ковбаси. На підприємстві турбуються про поновлення матеріально-технічної бази, на початку року придбали нові трактор ХТЗ-242/20 та культиватор з шириною захвату 8,5 м.

Провели міжрядний обробіток, підживлення соняшнику мікродобривами – двічі (механізатори В.Піхотенко, М.Жолдак). Цьогорік закупили лише імпортні гібриди. І хоч витрачено було чималеньку суму – 1 млн. 400 тис. грн. лише на насіння, але й віддача має бути вдвічі вищою. Для порівняння: торік вітчизняні селекції соняшнику дали 13 ц/га, тоді як закордонні – 26 ц/га при одинаковому догляді та внесенні добрив.

СВК «Дніпрові Хвилі» завжди вчасно й по совісті розраховується з пайовиками. Перша заповідь сьогодні – насамперед задовольнити потреби орендодавців.

Нелегко даються гарні врожаї, і справжню їхню ціну знають ті, хто від засіву до жнив живуть сподіваннями і турботами на землі. Ті, хто обрав професію аграрника, взяли на себе найважчу і найважливішу місію: працювати на цій землі і годувати країну, тому що з маленького хлібного зернятка починається добробут держави.

Наталія Стіна.

Фото Інни Міхно.