Червоний промінь

“Школа має талант” у Новоолександрівці

В останній тиждень перед переходом на дистанційне навчання в Новоолександрівській школі встигли провести фестиваль-огляд «Школа має талант». В ньому взяли участь 45 учнів (а це чверть всіх здобувачів закладу освіти!), які представляли свої таланти у шести номінаціях: спорт, вокал, хореографія, ораторська майстерність, образотворче і декоративно-ужиткове мистецтво та оригінальні жанри.

Фестиваль тривав 4 дні, учні з хвилюванням представляли свої номери і творчі надбання, однокласники вболівали за своїх товаришів, а журі конкурсу водночас і отримувало естетичне задоволення від заходу, і хапалося за голову від складнощів вибору, адже обрати переможців в кожній номінації виявилося дуже непросто.

В номінації «Спорт» було представлено три номери: гімнастичний виступ учениці 1 класу Кіри Карякіної, спортивний виступ бойового мистецтва «Спас» від Кирила Карякіна і виступ колективу СК «Легіон», який представляли Давид Гузик, Олег Білик, Тимофій Петручук, Тимофій Тіняков і Анастасія Білоненко. Номери, представлені в цій номінації, були кардинально різними, але настільки талановитими, що журі не змогло обрати одного переможця і вирішило нагородити всіх. 

Так само складно було виявити найкращого в номінації «Оригінальні жанри», адже в ній номінувалися учні з дійсно оригінальними здібностями. Так, Лілія Чорна представила своє професійне модельне дефіле, Нікіта Гаращенко презентував власну історію з життя вигаданих героїв Майлі та Каши, Домінік Лобачевський вразив присутніх своєю грою на гітарі, а його сестра Олеся Бакун не менш талановито зіграла на скрипці. 

Номінацію «Вокал» представляли учні: Софія Ліщинська, Кіра Футимська, Анна Лях, вокальне тріо (Вікторія Пустовойтенко, Олександра Віллер та Анастасія Гришаєва), а також Юлія Чайковська і Вікторія Душкіна, котрі, об’єднавшись в дует, зачарували суддів виконанням англомовної пісні й стали переможцями. 

Справжнім відкриттям для всіх присутніх стала номінація «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво», адже виявилося, що майстрами та майстринями рукоділля є не лише учні, а й педагоги. Наприклад, вчитель української мови та літератури Л.П. Гаращенко вишиває хрестиком, її колега Т.М. Самарська вишила бісером ікони для всіх членів своєї родини. Практичний психолог О.В. Чайковська вишиває картини бісером, а вчитель початкових класів Т.О. Сабліна створює картини в техніці квілінг. Проте переможців обирали виключно з числа учнів. Ними стали Поліна Петрик із презентацією виготовленої власними руками шкатулки-ключниці та Дмитро Кочетков – за свої поробки в вигляді орігамі.

В номінації «Ораторське мистецтво» учні змагалися в умінні виразно декламувати поезії. Найбільш переконливо озвучили їх учень 2 класу Данііл Отрішко та учениця 6 класу Вікторія Пустовойтенко – вони і стали переможцями. 

Найбільше маленьких талантів було представлено в номінації «Хореографія». Чого тут тільки не було: і джаз-фанк, і східні танці, і шаабі-стріт, і спортивні танці, причому як в колективному, так і в сольному виконанні. Суддям було надзвичайно складно визначити переможців, але перше місце присвоїли колективу учениць 8 класу (Софія Доля, Вікторія Душкіна, Ілона Сіманова, Даша Трошкіна і Юлія Чайковська) зі спортивним танцем. А в сольному виступі перемогу між собою розділили Вікторія Пустовойтенко і Ксенія Самарська. 

В результаті замість запланованих 8-ми призерів дипломом переможця було нагороджено 14-х. Всі інші отримали солодкі подарунки,  диплом учасника конкурсу і порцію натхнення для розвитку свого таланту, щоб у наступному році здивувати шкільну родину ще дужче.

Члени гуртка «Журналістська майстерність»

Каріна ДРЕЛЬ та Єлизавета ЩЕРБИНКО.