Червоний промінь

«Щоб кожен від нас виходив з усмішкою!»

Всесвітній день стоматолога відзначається 9 лютого. В цю дату також вшановують святу Аполлонію – ранньохристиянську мученицю, покровительку зубної справи, яка була канонізована в IV ст. н. е.

Напередодні свята редакція «Червоного променя» зустрілася зі справжніми професіоналами – колективом стоматологічного кабінету на базі клініки «Сімейний лікар» ШСР (колишньої ЗЦРЛ). Детальніше про її діяльність розповіли лікарі вищої категорії, стоматологи-терапевти Ольга Олександрівна Хозлу та Олег Анатолійович Помазан. Про їхню любов та відданість своїй професії свідчить те, що обидва фахівці трудяться в цій стоматології практично все життя, прекрасно знають пацієнтів, підходять до кожного індивідуально, вчать молоде покоління медиків (лікарів-інтернів) усьому, що самі знають і вміють.

– У відділення стоматології в складі колишньої центральної районної лікарні – цікава історія, – розповідає Ольга Хозлу. – Загалом будівлі ЗЦРЛ – це справжня архітектурна знахідка, спадок менонітів, якому цьогоріч виповнюється 122 роки. Стоматологія розпочиналася з одного кабінету, згодом  змінювала свій статус, була і відділеням, і клінікою, і поліклінікою. З появою в лікарні Надії Степанівни Кашлакової сучасну стоматологічну клініку облаштували в окремій, спеціально зведеній будівлі.

 Важливо наголосити, що і молодь, і старші спеціалісти, які приходять до нас, вони залишаються надовго, і добра пам’ять про них зберігається. Тому що тут, на цій святій горі, напевне, така енергія закладена, що ані пацієнти, ані лікарі не можуть забути районну лікарню…, – наголошує лікарка.

Вона – спеціаліст із багаторічним стажем, родом з Донбасу. Випускниця Донецького медінституту, сюди потрапила за направленням. За роки плідної праці скільки людей були вдячні їй за допомогу, скільком людям було повернуто посмішку. У неї врівноважений характер, спокійна манера спілкування з пацієнтом, що вселяє надію на зцілення, за свою професійну діяльність зустрічала чимало складних випадків, а тому завжди знає, що порадити хворому. Реалізувалася не лише як професіонал, а й як матір, виховавши достойного сина. Її 29-річний син Ігор – щирий патріот, закінчив Академію ВМС ім. П.С. Нахімова в Севастополі, має звання капітана третього рангу. Завдяки розуму та вмінням він вже командир корабля «Гетьман Сагайдачний» в м. Одеса.

Олег Анатолійович Помазан родом з Відрадного. Довгий час очолював стоматологічне відділення ЗЦРЛ. Після реформування обіймає нинішню посаду. Працює в лікарні з 1991, це перше і єдине його місце роботи. Він не лише висококваліфікований лікар, а й добрий наставник. З-під його опіки вийшло чимало кваліфікованих лікарів, які мають досвід роботи по всьому світу. Починали вони звичайними лікарями-інтернами. У них була унікальна можливість здобути знання та практику, які недоступні в приватних клініках. Адже стоматологічне відділення клініки «Сімейний лікар» надає ургентну допомогу, тобто в невідкладних випадках, приміром, при гострому болю.

– Стоматологія — це галузь, що швидко розвивається, і ми також намагаємося не відставати від часу, освоюємо нові методики.  І зі складними стоматологічними патологіями люди часто до нас звертаються. У нас трудяться кваліфіковані лікарі, медичні сестри, – зазначає Олег Анатолійович.

Дружній, злагоджений колектив працює під керівництвом начальника структурного підрозділу  Тетяни Іванівни Добріци. Окрім названих О.А.Помазана та О.О.Хозлу, це лікар-стоматолог дитячого прийому Ольга Вікторівна Бермас, медична сестра Вікторія Володимирівна Кулик, , медсестра Віта Анатоліївна Стулова та молодша медсестра, медреєстратор Тетяна Федорівна Луценко. Особливо відзначають працю лікаря-хірурга-стоматолога Едуарда Вікторовича Трегуба, який може проводити складні операції прямо на місці. Раніше пацієнтів з такими випадками відправляли в щелепно-лицьове відділення. А ще до колективу приєдналися в 2022 році лікарі-стоматологи Станіслав Олексійович Азаров, Євгеній Олександрович Медведєв. Разом спеціалісти обслуговують цілі родини мешканців району, їхніх дітей. Дбають також про малозахищені верстви населення: пенсіонерів, ветеранів, пільговиків, вихованців будинків-інтернатів. Пацієнти задоволені високим рівнем послуг, які їм надає персонал стоматології.

Стоматологічний кабінет працює в трьох напрямках: дитяча стоматологія, хірургія і терапія. Важливо, що, працюючи на базі лікарні, стоматологи співпрацюють з іншими відділеннями. Адже ротова порожнина – це ніби «дзеркало» всього організму, зазначають стоматологи. Тому за її станом можна ще й діагностувати у людини інфекційні захворювання, запальні процеси, виписавши направлення на відповідні аналізи.

У відділенні є всі умови для якісного лікування пацієнтів. «Але люди часто з різних причин вдаються до самолікування. Ми категорично проти цього. Закликаємо: якщо у вас болять зуби, не терпіть, не намагайтеся вгамувати біль самостійно. Приходьте до нас, не бійтеся – ми допоможемо. З радістю діагностуємо, полікуємо, надамо рекомендації. Весь персонал вакцинований від COVID-19. Також у нас сучасна апаратура, методи лікування. Але дуже важливо прийти вчасно. Можна втратити дорогоцінний час, ускладнивши ситуацію в рази», – каже Ольга Олександрівна. В стоматології допоможуть із лікуванням карієсу, його складних форм, пародонтозу, захворювань слизової оболонки та ротової порожнини, кандидозу, парестезії. Після реформи медицини лише планове лікування платне. Дитяча стоматологія та ургентна допомога, як і раніше, надаються безкоштовно. Головний обов’язок лікарів-стоматологів – не залишити в біді нікого!

Щиросердно вітаємо майстрів зубної справи з прийдешнім професійним святом. Дякуємо їм за нелегку працю, яку доводиться робити щодня. Бажаємо міцного здоров’я, гармонії, благополуччя, добробуту, витримки. Нехай свята Аполлонія завжди піклується та оберігає вас. Побільше вам теплих слів подяки від пацієнтів!

Для запису на прийом до лікарів-стоматологів КНП “Клініка “Сімейний лікар” тел.: (098) 12 03 938.

Віталій АНДРІЄЦЬ.