Червоний промінь

Рятівний кисень

Завершено реконструкцію системи забезпечення киснем відділення анестезіології і інтенсивної терапії (ВАІТ), урологічного та хірургічного відділень КНП «Запорізька ЦРЛ». Побудовано кисневу станцію, яка дозволить забезпечити киснем 60 точок в палатах стаціонарних відділень. Встановлено дві кріоємності, одна з таких ємностей при повній заправці може замінити до 25 стандартних 40-ка літрових балонів з медичним киснем. Підрядна організація провела роботи з пусконалагодження та запуску обладнання кисневої станції. На черзі отримання висновку ДАБІ щодо введення в експлуатацію.

Завершення будівництва дасть можливість відкриття повноцінного ВАІТ на 6 ліжок. В умовах захворюваності на коронавірусну інфекцію, за наявності  укомплектованого медичним обладнанням відділення анестезіології і інтенсивної терапії, Запорізька ЦРЛ буде мати можливість надавати стаціонарну медичну допомогу хворим у невідкладних станах, в т.ч. з COVID-19.

Запорізький район та об’єднані територіальні громади взяли на себе витрати, пов’язані з ремонтом  приміщень, реконструкцією системи постачання киснем, сучасної системи вентиляції, частково придбали медичне обладнання та устаткування (палатні монітори, інфузомати). За підтримки народного депутата України М.Нікітіної лікарня отримала кошти із державного бюджету для придбання медичного обладнання для ВАІТ в сумі 2503,400 тис. грн., за рахунок яких було придбано три сучасні апарати ШВЛ, монітори пацієнта, інфузомати.

На сьогоднішній день більшість пацієнтів у невідкладному стані, в т.ч. з «ковідними» пневмоніями, потребують кисневої терапії, тому так важливо забезпечення лікарні медичним киснем, – зазначила головний лікар Запорізької ЦРЛ Тетяна Гудим.

Від себе хочемо наголосити: у цей непростий період пандемії, це дуже знакова подія не тільки для лікарні, а й для усього району та міста, адже Запорізька ЦРЛ обслуговує і сільських, і міських жителів.

Медична галузь зараз, як ніколи, потребує особливої уваги та підтримки. У період реформ важливо не втратити медичний заклад з понад віковою історією та досвідом, кваліфікованими кадрами, належною матеріально-технічною базою. Жителі району люблять нашу лікарню, очолювану досвідченим керівником, талановитим лікарем Тетяною Вікторівною Гудим, за створення у медзакладі особливої атмосфери добра та поваги до пацієнта, за професіоналізм медичних працівників, їхній уважний, чуйний підхід до кожного.

Наталія СТІНА.

На фото: новозбудована киснева станція.