Червоний промінь

Під мерією – підприємці: вимагають не закривати ринки

Сьогодні, 17 березня, біля Запорізької міської ради зібралося близько 50 підприємців з місцевих ринків, які вимагають не закривати місця торгівлі. Мітингувальники збирають підписи президента з вимогою не закривати ринки. Торговці стверджують, що в області немає надзвичайного стану і немає випадків зараження коронавірусів.

Вони називають вчорашнє рішення комісії з надзвичайних ситуацій незаконним і антиконституційним. Торговці акцентують увагу на тому, що зараз офіційно ринки закриті, а супермаркети, де також є велике скупчення людей, продовжують працювати, що говорить про нерівність.

“Супермаркети – це велике закритий простір, де ризик зараження інфекційними захворюваннями на порядок вище. Це розсадник захворювань. Ми знаходимося на відкритому просторі, столи та прилавки кожен день обробляються. Ми закупили необхідні дезинфікуючі засоби. Ми проти закриття комунальних ринків. Зараз збираємо підписи до президента. Вони кажуть, що це превентивні заходи, але краще б в місті закупили маски і експрес-тести на коронавірус. Я витратила гроші на закупівлю товару і тепер не можу його продати. У мене теж є діти, їх треба годувати, купувати ліки”, – розповіла підприємниця Яна Васильєва.

Одна з основних вимог мітингувальників – почути позицію мера. Люди вимагають від нього вийти до них та пояснити ситуацію.

“Чиновники позбавили споживачів можливості скупитися. Вони могли б прийняти це рішення ще в п’ятницю і дати можливість людям на вихідні розпродати свій швидкопсувний товар. Тут стоять підприємці, які закупили м’ясо, торгують молоком. Вийдіть і подивіться людям в очі, годі ховатися. Ви вчора створили комісію і не запросили навіть ніякі організації від підприємців”, – сказала голова спілки підприємців «Ніка» Лідія Кривенко, звертаючись до міської влади.

Раніше повідомлялося, що на запорізьких ринках люди розпродають свій товар стихійно. Тут продовжуть реалізовувати овочі, м’ясо та молочні продукти.