Червоний промінь

Останній дзвоник в Запорізькому районі: онлайн, але дзвінко й гучно

В останній день весни, у вівторок, 31 травня, районні заклади освіти провели останній дзвоник. Через війну, яку почала РФ проти України, випускникам і педагогам не вдалося особисто зустрітися на традиційній шкільній лінійці, згадати найкращі моменти, пережиті разом, подякувати одне одному за чудові часи, почути фінальний дзвоник 2021/22 шкільного року. Ворожі обстріли обмежили їхні можливості, тож шкільним працівникам не залишалося жодного вибору, окрім як поділитися своїми емоціями на сторінках Facebook.

Під час пандемії коронавірусу соцмережі стали для людей новим середовищем для соціального життя. Гіркий досвід дозволив не розгубитися і після початку повномасштабного вторгнення РФ. Особливо Facebook наразі допомагає людям, хто проживає в маленьких селах, які дуже часто і сильно потерпають від потужних обстрілів російських окупантів. Тож свято Останнього дзвоника-2022 теж перемістилося на сторінки інтернету.

Директор Розумівського ОЗЗСО Марина Холод залишила в групі закладу зворушливий допис:

“Це був непростий рік, але ми гідно його закінчили. Дуже прикро, що не можемо зібратися дружньою шкільною родиною разом, отримати позитивні емоції від спільних зустрічей у стінах рідного храму науки через війну. Свято Останнього дзвоника завжди було особливим для кожного учня. І він знову пролунав онлайн… В такому форматі відбулися останні шкільні уроки для одинадцятикласників. Талант наших дорогих випускників допоміг досягти поставлених цілей, стати гідною людиною, справжніми патріотами, які творитимуть чисте, світле і мирне майбутнє України. Нехай політ буде високим, а вашими крилами підтримки завжди будуть батьки та близькі люди. Бажаю кожному та кожній знайти свій шлях у житті, обрати професію за покликом душі та серця. Будьте здорові, вірте в себе! Люблю Вас!”.

Про знаковий день висловилась і педагог Лисогірського НВК Лілія Тимошенко:

“Дорогі випускники! Перші друзі, перше кохання, все має властивість, коли-то закінчуватися. Але школа не закінчується ніколи. І навіть сьогодні, коли для вас пролунає останній дзвоник, він просто оповістить про те, що ви готові до нового життя, самостійного, неймовірно цікавого, часом навіть складного та непередбачуваного. Але ви впораєтеся, ми в це віримо і бажаємо вам великого успіху. Для молодших школярів це початок канікул, тому гарно відпочиньте та наберіться сил для навчання. Шановні вчителі та батьки! Вітаю всіх із завершенням навчального 2021/22 року! Сумно, що ми не можемо зібратися разом та відсвяткувати цей день усією шкільною родиною через війну в країні. Тому і свято Останнього дзвоника, як і саме навчання, проходить дистанційно. Але ми віримо в нашу Перемогу і в те, що 1 вересня ми знову разом підемо до школи. Нехай же ваші діти стануть справжніми людьми, гідними поваги. Віри вам і впевненості у завтрашньому дні, міцного здоров’я, успіхів і злагоди у Ваших родинах!”.

В групі Мар’ївського НВК викладено теплу відеозгадку про мирні шкільні часи. Учениця закладу Соня Шкіль написала:

“Ось і настав той хвилюючий час, коли хтось з нас закінчує школу, а хтось готується до нового навчального року. Ми радіємо і водночас сумуємо, прощаючись з вами, з вчителями і друзями. Ви назавжди залишитесь в нашій пам’яті. З почуттям глибокої вдячності ми будемо згадувати свою рідну школу та наших духовних наставників. Ви навчили нас не тільки основам наук, але й доброті, справедливості й чесності. Іноді нам було дуже важко вчитися, але ви вірили в нас – і ця віра нас надихала. Відчувалося, ніби ви навчалися разом з нами, переживали ті самі труднощі, складали ті самі іспити. Поки що ми навіть не усвідомлюємо, скільки від вас отримали життєвого досвіду та розуму. Спасибі за вашу працю та вибачте нашу неслухняність! Обіцяємо, що зробимо все для того, аби не підвести вас!”.
В коментарях і реакціях до дописів відзначалися як вдячні батьки, так і інші викладачі районних освітніх закладів, звучало багато прекрасних слів і побажань на майбутнє. До привітань приєднуємося і ми. Хай життєва стежка веде учнів та випускників тільки до успіху та перемог, і поради від старших стануть дітям в нагоді ще багато-багато разів. Зі святом Останнього дзвоника! Крокуємо життям до Перемоги!