Червоний промінь

Обмежувальні заходи у Запорізькій області посилили

У вівторок, 7 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Віталія Туринка відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Запорізької області. Обговорювалися додаткові протиепідемічні заходи на території Запорізької області через поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, повідомляє офіційний сайт ЗОДА.

Рішенням комісії ТЕБ і НС жителям області заборонено перебувати в громадських місцях без маски чи респіратора, переміщатися групою більше 2-х осіб, перебувати в громадських місцях особам до 14 років без супроводу дорослих, відвідувати парки і зони відпочинку та проводити заходи, в яких бере участь більше 10-ти людей тощо. Також заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових або прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності.

Заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах. Крім перевезення: легковими автомобілями; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури. Заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Буде виявлено та обслужено одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організовано їх належний соціальний супровід. Також проведуть дезінфекцію у жилих, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах. Території, прилеглі до місць, де обсервуються чи ізолюються хворі на коронавірус, буде охороняти Нацполіція. Встановлено нові норми роботи карантинних КПП в області (7), Мелітополі (4) та Бердянську (3).

З будь-яких питань, нагадують в ЗОДА, можна звертатись на цілодобову гарячу лінію за номером: 0-800-503-508.