Червоний промінь

Незабутній ювілей творчої Валентини ШВЕЦЬ

22 квітня відсвяткувала свій поважний 85-річний ювілей моя землячка, мудра, щира, чудова мешканка села Відрадне Валентина Іванівна Швець. Окрім того, що вона – невтомна трудівниця, має за плечима багато років стажу на різних відповідних посадах, її життя й по сьогодні залишається сповненим жаги до мистецтва – найпрекраснішого, що людина може створити розумом і душею.

Народилася в місті Сухумі в Абхазії. Окрема сторінка життя Валентини Іванівни присвячена життю в Казахстані. Там вона закінчила 8 класів, ще 2 – в вечірній школі. Після закінчення навчання наша ювілярка пішла працювати на місцеву ферму дояркою, а за два роки, як і більшість інших молодих людей, добровільно поїхала піднімати цілину, працювала в Жданівському радгоспі кухарем. У 1957 вийшла заміж. Разом із коханим чоловіком Віктором вони переїхали з Казахстану в Грузію, де Валентина Іванівна трудилася в будівельній бригаді, власними руками зводила будинки. У 1968 році в подружжя народився син Микола. Пізніше Валентина Іванівна переїхала до Киргизії, де пішла працювала продавчинею в магазині. У 1990 вийшла на заслужений відпочинок.

В Україну доля привела її якраз в рік оголошення Незалежності: в 1991 переїхала в село Відрадне. Тут познайомилася з багатьма активними, небайдужими місцевими жителями, стала учасником місцевого художнього фольклорного колективу «Калинонька», де почала сама писати пісень. Любов до творчості вдалося яскраво втілити в життя, адже на сьогодні учасники колективу виконують десь біля 20 написаних нею пісень, а також багато віршів. В художньому колективі її здібностям не було ціни. Вона не тільки писала тексти й співала, але й грала на гармоні. Зараз, окрім творчої справи, душу трудівниці радують двоє онучок – Ангеліна і Неля, та дві правнучки – Поліна і Валерія.

У радісний ювілейний день я, разом зі своєю помічницею О.С. Жолобчук та головою ради ветеранів села Відрадного Н.П. Мінаковою, привітали талановиту жінку з 85-річним ювілеєм. Від керівника господарства ПП «АФ «Славутич» Г.В. Марича мали честь вручити їй квіти, вітальну листівку та матеріальну допомогу. В яскавих творчих здібностях Валентини Іванівни ми змогли переконатися, як то кажуть, на власні вуха: коли поздоровляли ювілярку, вона заспівала нову зворушливу пісню про війну на Донбасі, яку написала сама.

Шановна, люба Валентино Іванівно! З нагоди поважного ювілею прийміть ще раз наші найщиріші вітання. Бажаємо Вам міцного здоров’я, справжнього жіночого щастя, родинного благополуччя, достатку, злагоди, здійснення всіх задумів і успіхів у Ваших майбутніх звершеннях, яких, без сумніву, буде ще багато. Хай Бог оберігає Вас від усіх негараздів, а поруч завжди буде найголовніше – родина. Зі святом!

Віктор ХОРОШУН,

заступник директора ПП «АФ «Славутич»,

депутат Широківської ОТГ.