Червоний промінь

Кушугумська амбулаторія отримала ще один новий автомобіль

У п’ятницю, 10 січня, автопарк Кушугумської амбулаторії сімейної практики КНП «ЗРЦПМСД» ЗРР поповнився новим автомобілем RENAULT Logan для надання медичної допомоги населенню Лівобережжя району. Урочисте вручення ключів медикам відбулося за участю голови районної ради С.І. Бурми, першого заступника голови РДА С.І. Чудеснової, директора КНП «ЗРЦПМСД» ЗРР                    В.І. Бессікала, Кушугумського селищного голови Г.О. Загребельної. 

Районний центр первинної медико-санітарної допомоги упродовж останніх років активно працює над покращенням якості надання медичних послуг населенню. Станом на 1 січня ц.р заключено майже 26 тисяч декларацій з сімейними лікарями.

– Ми обслуговуємо більше 30 тисяч осіб, маємо 6 медичних амбулаторій монопрактики та Кушугумську амбулаторію групової практики сімейної медицини (на 17 тисяч населення), – розповів директор ЗРЦПМСД Володимир Бессікало. – Дуже важко доводиться, тому що на таку кількість людей у нас лише 2 автомобілі. У Кушугумській амбулаторії у нас 6 сімейних лікарів, 3 педіатри, і вони багато років мріяли про нові автомобілі, щоб вчасно доїжджати до пацієнтів. Сьогодні ця мрія збулася. Центром ПСМД були сконцентровані кошти для придбання автомобіля на обслуговування лікарями викликів на дому.

І це не єдина позитивна зміна за останні роки. Завдяки тісній взаємодії з районною радою, райдержадміністрацією, місцевими радами поступово зміцнюється матеріальна база закладів первинної ланки медицини. Виконано ремонт Миколай-Пільської амбулаторії, разом з Лежинською амбулаторією їх переведено на альтернативні види опалення, що дозволило зекономити бюджетні кошти. Зроблено проект на реконструкцію Лежинської амбулаторії. Всі сімейні лікарі забезпечені комп’ютерною технікою, відеозв’язком, що дозволяє консультуватися з колегами, отримувати рекомендації щодо призначення лікування пацієнтам.

За сприяння Департаменту охорони здоров’я ОДА в районі розпочалося формування телемедичної мережі, надається організаційно-методична допомога. За кошти державної субвенції отримано 5 мобільно-діагностичних комплексів телемедицини для сільських сімейних амбулаторій Наталівки, Лежиного, Новоолександрівки, Веселянки, Степного, які дозволяють, приміром фельдшерам, вимірювати життєві показники пацієнта та оперативно передавати інформацію сімейному лікарю для встановлення діагноза, а він в свою чергу, при потребі, може замовити консультацію, щоб отримати експертний висновок висококваліфікованого лікаря – вузького спеціаліста з ЦРЛ, обласної лікарні або навіть кандидата чи доктора медичних наук.
Комплекси мають вигляд компактної валізи (на фото), всередині якої знаходиться сучасне обладнання для роботи системи телемедицини: сучасний електрокардіограф, апарат для вимірювання рівня глюкози та холестерину, автоматичний термометр, цифровий дерматоскоп, портативний спірометр, стетоскоп, пульсоксиметр, оглядова камера, монітор життєво-важливих показників та планшет.

За словами директора ЗРЦПМСД Володимира Бессікала, всі лікарі, фельдшери амбулаторій пройшли навчання, отримали практичні навички по роботі з обладнанням телемедицини. Наразі тісна співпраця з Департаментом охорони здоров’я ОДА розширила наш діагностичний потенціал. У 2019 році було отримано новітній 12-канальний кардіограф, центрифугу, планується оснащення багатофункціональним аналізатором крові. На базі обласних медичних установ є можливість для наших пацієнтів зробити добове обстеження ЕКГ; обстеження на туберкульоз на молекулярно-генетичному рівні тощо. Оновлення в рамках медичної реформи тривають.

Наталія Стіна.