Червоний промінь

Володимир Сосуновський в Чехії розповів про потреби Кушугумської ТГ

Україна бореться з російською агресією не сама – в цьому питанні з нею солідарний весь світ. З 2 по 3 листопада Делегація Асоціації міст України брала участь у форумі, що відбувся в Чеській Республіці. Тема заходу – “Стійкі муніципалітети та державне управління в країнах Східного Партнерства”. Його організовано Спілкою міст та громад Чехії. Українську місію представили сільські та селищні голови, серед яких був і Кушугумський селищний голова Володимир Сосуновський. Хід форуму висвітлили на сайті Кушугумської ОТГ сьогодні, 8 листопада.

Учасниками Форуму стали члени Конференції регіональних та місцевих влад для Східного партнерства (CORLEAP) з ЄС та країн Східного Партнерства (України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії), комітетів та комісій ЄС, мери та представники асоціацій місцевих влад з Румунії, Португалії, Чехії, Польщі, Литви та Латвії. Увагу було зосереджено на допомозі та підтримці Україні. На форумі обговорили такі питання: 

  • консолідація зусиль у продовженні надання допомоги Україні, у тому числі й від неурядових організацій; 
  • підтримка вимушено переміщених українців муніципалітетами країн-партнерів; 
  • допомога Україні як кандидату у члени ЄС; 
  • необхідність продовження впровадження реформ; 
  • відновлення України після перемоги;
  • ініціатива платформи “Cities4cities” з допомоги українським громадам.
Впродовж двох днів члени АМУ відвідали низку заходів, зокрема, засідання CORLEAP та зібрання представників країн Східного Партнерства. У Міністерстві закордонних справ Чехії лідери українського місцевого самоврядування зустрілися із заступником міністра Ярославом Кюрфюрстом. Представники АМУ також ознайомилися з діяльністю Центру для біженців у Ліберському краї, де чеські партнери приймають українських громадян та надають їм допомогу.

“Голови громад мали змогу донести актуальну інформацію про стан та потреби наших населених пунктів на осінньо-зимовий період. Члени Конференції регіональних та місцевих влад для Східного Партнерства та Спілки міст та громад Чеської Республіки активно сприяли налагодженню побратимських відносин між муніципалітетами України та ЄС. Міжнародні партнери висловили готовність продовжувати надавати допомогу Україні як кандидату у члени ЄС, підтримувати вимушено переміщених українців та консолідувати зусилля для забезпечення потреб українських громад, що виникли у зв’язку з масованими обстрілами об’єктів інфраструктури”, – сказано в заяві.