Червоний промінь

ДСНС нагородила запорізького фермера за дії після обстрілу

Сьогодні, 17 вересня, в Україні відзначається День рятувальника. Напередодні свята працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій нагородили фермера Олександра Горохолінського із села Павлівка Запорізького району. Він власними зусиллями зберіг масштабну площу посівів пшениці, які могли згоріти внаслідок чергової хаотичної атаки російських нелюдів. Історію випадку розповідає “Суспільне”.

В середині липня, коли в області тривали жнива, на його поле прилетіла ворожа ракета. До приїзду рятувальників Олександр не розгубився: розорав поле навколо нерозірваного снаряда, тим самим утворивши безпечну зону. Чоловік не допустив займання 400 га пшениці, чим дуже допоміг бійцям ДСНС.

Нагороджений пригадав день, коли все сталося. “Десь до 200 га був масив пшениці, плюс через дорогу ще 200. Його треба було обпахати, бо здалека було видно розгоряння. А вночі був маленький дощ і не дав розповсюдитись по всьому масиву. Вирішив сам сісти. Вібрація від трактора – дуже сильна. Чесно кажу – боявся, переживав за родину. За себе не боявся. Раз пройшов круг, другий, третій… Під’їхала служба ДСНС, вирішили підривати її. Просив слізно, кажу: хлопці, не можна підривати – пропаде хліб. Від вибуху буде вогонь і загориться, вже воно сухе, вітер, навіть ця вспашка, вона б не помогла” розповідає герой. Олександрові таки вдалося переконати рятувальників: бойову частину ракети розібрали та вивезли для знешкодження в інше місце. Корпус поклали у вантажівку та вивезли в поля.

Залишки боєприпасу відшукали вже за допомогою сільськогосподарської техніки. Площа квадрату пошуків склала приблизно півтора на півтора км. За два-дні вдалося зібрати 80% уламків, пригадує фермер.

Загалом з кінця лютого 2022 запорізькі рятувальники знищили понад 4000 вибухонебезпечних предметів. Ліквідовано понад 3100 пожеж, серед них – 500, що виникли внаслідок обстрілів. Статистику навів Олександр Сичов, начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області.